Porady

28 czerwca 2013 r.

Split

Zaplanuj rodzinne wakacje w Chorwacji28 czerwca 2013 r.

Chorwacja, nazywana „Perłą Adriatyku”, stała się w ostatnich latach jednym z ulubionych miejsc urlopowych w Europie. Region, w którym spotykają się Morze Śródziemne, Alpy i Równina Panońska, jest szczególnie popularny wśród rodzin z dziećmi, które coraz częściej wybierają się tam samolotem. Platforma rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL podpowiada, jak zorganizować rodzinne wakacje na wybrzeżu dalmatyńskim oraz o czym warto pamiętać zabierając dzieci na pokład samolotu.

28 czerwca 2013 r.

Nieprzyjemną „niespodziankę” może nam sprawić opłacenie kosztów powrotu z podróży, gdy ulegniemy np. wypadkowi i trzeba nas przetransportować do kraju.

Jak ubezpieczyć wakacyjny wyjazd, aby nie zbankrutować po powrocie28 czerwca 2013 r.

Starzy podróżnicy mówią – nie sztuka wyjechać, sztuką jest wrócić cało i zdrowo z urlopu. A ubezpieczyciele dodają – i w razie choroby nie wrócić jako bankrut. A o to nie jest tak trudno – wystarczy, że kupimy standardową – czytaj tanią polisę, nie uwzględniającą np. gnębiącej nas choroby przewlekłej. Zobacz, jak i co ubezpieczyć przed wyjazdem, aby uniknąć nieprzyjemnych „niespodzianek”.

24 czerwca 2013 r.

Zasada dotycząca zakupu biletów, mówi, że lepiej zarezerwować przelot w dwie strony niż w jedną.

Jak samodzielnie zorganizować wakacyjny wyjazd?24 czerwca 2013 r.

Wakacje już za chwilę. Część osób wie, gdzie je spędzi, inne zaczynają się zastanawiać nad wyjazdem dopiero, gdy nadejdzie lato. Pierwsze pytanie, jakie powinny zadać sobie osoby, które jeszcze nie zaplanowały urlopu to: czy wyjechać z biurem podróży? Przy kolejnych bankructwach pojawia się coraz więcej wątpliwości. Zatem organizujemy samodzielnie! Ale jak to zrobić? Kilku praktycznych wskazówek udziela Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl.

17 maja 2013 r.

Turystyka

Sam zaplanuj swój wakacyjny wyjazd. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić17 maja 2013 r.

W trosce o turystów, w odpowiedzi na wydarzenia minionego roku, który dla branży turystycznej zamknął się serią bankructw, wprowadzono obostrzenia dotyczące sum gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych dla touroperatorów. Niestety, ostateczny koszt poniesie podróżny płacąc za wycieczkę z touroperatorem więcej niż rok temu. Dlatego coraz więcej turystów wybiera wyjazdy „do it yourself”. Jak wynika z danych platformy FRU.PL urlop organizowany na własną rękę, może być nawet o połowę tańszy niż wyjazd z biurem podróży.

3 maja 2013 r.

Walizka

Poradnik turysty: O czym należy pamiętać planując zagraniczne wyjazdy3 maja 2013 r.

Aby zwiedzać zagraniczne kraje, wcale nie trzeba dysponować dużym budżetem. W wyszukiwaniu dobrych ofert pomagają specjalnie dedykowane do tego serwisy, regularne promocje oraz taryfy „first i last minute”, czy programy lojalnościowe. Śledząc aktualne oferty i przy odrobinie szczęścia i sprytu można wybrać się nawet na drugi koniec świata - jak się okazuje za niewielkie pieniądze. Jak to zrobić? – radzą specjaliści z Tripsta.pl i Walutomat.pl.

30 kwietnia 2013 r.

Na pokładzie samolotu

Majówka 2013: jakie prawa ma pasażer w samolocie i w pociągu30 kwietnia 2013 r.

Zbliżająca się wielkimi krokami majówka to doskonała okazja do urlopu. Część z nas postanowi odwiedzić najpiękniejsze zakątki Europy. W podróż warto wyposażyć się jednak nie tylko w dobry przewodnik, czy okulary przeciwsłoneczne, ale także w wiedzę na temat przysługujących pasażerom praw. Przypomina nam o nich Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce.

29 kwietnia 2013 r.

Paszport

Wyjeżdżasz na wakacje? O paszport wystąpisz w całej Polsce29 kwietnia 2013 r.

Co roku w okresie wakacyjnym wzrasta liczba osób, które zgłaszają się do urzędów, aby otrzymać nowy paszport. Nie warto czekać do wakacji ze złożeniem wniosku. Jeśli złożymy go już teraz unikniemy kolejek i otrzymamy nowy dokument przed zaplanowanym letnim wypoczynkiem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przypomina, że od połowy stycznia br. paszport możemy wyrobić u dowolnego wojewody na terenie całego kraju.