Porady

9 października 2013 r.

Tajlandia

Wybierasz się jesienią do Azji? Nie zapomnij o kilku ważnych rzeczach9 października 2013 r.

Zbliża się termin twojego wylotu na urlop do Azji, a nie masz pojęcia jak się do niego przygotować? Ponadto, żaden z twoich znajomych nie może służyć ci radą, gdyż jako pierwszy jedziesz w tym kierunku? Eksperci z FRU.PL przygotowali turystyczny know-how, który może się okazać pomocny w czasie przygotowań do twojej wyprawy.

8 października 2013 r.

Odprawa na lotnisku

Poradnik pasażera: jak można się odprawić na samolot8 października 2013 r.

Polacy podróżują coraz częściej. Na polskich lotniskach robi się coraz tłoczniej. Niekończące się kolejki do odprawy biletowo-bagażowej, nie nastrajają dobrze przed podróżą. Dlatego dzisiaj chcemy przypomnieć, jakie są możliwości odprawienia się na samolot.

11 września 2013 r.

Urlop

Wczasy z problemami? Jak reklamować wakacyjne "przygody"11 września 2013 r.

Sezon urlopowy dobiega końca. Wracający z zagranicznych wyjazdów turyści przywożą zdjęcia, wspomnienia i pamiątki. Niestety, niektórzy konsumenci wracają do domu również z kłopotami. Jeśli kupiony produkt okazał się wadliwy, linia lotnicza zniszczyła bagaż, a w pokoju hotelowym nie było klimatyzacji można napisać reklamację i w ten sposób egzekwować swoje prawa.

31 sierpnia 2013 r.

Samolot

Jet lag - poznaj sposoby na uniknięcie złego samopoczucia po długiej podróży samolotem31 sierpnia 2013 r.

Każdy z nas, kto kiedykolwiek podróżował pomiędzy różnymi strefami czasowymi np. z Warszawy do Nowego Jorku czy Singapuru, doskonale wie czym jest Jet lag. W skrócie jest to stan, kiedy nasz zegar biologiczny po skrzyżowaniu z różnymi strefami czasowymi nie pozwala od razu cieszyć się wypoczynkiem po wylądowaniu.

29 sierpnia 2013 r.

Zorientowanie się, w niuansach związanych z bagażem i jego ceną nie jest proste.

Ile zapłacimy za bagaż w najpopulaniejszych liniach lotniczych i co możemy do niego zapakować?29 sierpnia 2013 r.

Jedną z najczęstszych wątpliwości, która pojawia się przed podróżą to pytanie o bagaż. Jak duży? Ile sztuk? Co można zabrać ze sobą w ramach bagażu podręcznego? To są pytania, które zawsze stawiane są przed podróżą i bardzo często są powodem niemałego stresu. Zaraz za nimi pojawia się też kluczowa myśl: Czy będę musiał dopłacać? Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl podpowiada, jakie koszty wiążą się z przewozem bagażu, a także co można do niego zapakować.

22 sierpnia 2013 r.

Bezpieczne wakacje

Polacy chcą mieć bezpieczne wakacje22 sierpnia 2013 r.

Czy kupujemy ubezpieczenie wyjeżdżając na wakacje? Gdy w 2010 roku firma eSKY.pl umożliwiła swoim klientom zakup ubezpieczeń turystycznych z możliwości tej korzystało zaledwie 7 proc. jej klientów. Przez trzy lata liczba ta wzrosła 12 krotnie i obecnie 89 proc. osób wyjeżdżając na wakacje myśli też o tym, że należy wykupić ubezpieczenie. Z jakimi kosztami to się wiąże? Kiedy myślimy o ubezpieczeniu? Do jakich krajów jeżdżą osoby ubezpieczone?

16 sierpnia 2013 r.

Paszport

Paszport czy dowód? Co zrobić gdy stracisz dokument za granicą?16 sierpnia 2013 r.

Członkostwo Polski w strefie Schengen daje nam możliwość swobodnego przemieszkania się pomiędzy państwami będącymi stronami porozumienia. Granice niektórych krajów w Europie, na podstawie zawartych umów międzynarodowych, możemy przekroczyć, legitymując się jedynie dowodem osobistym. Jednak podróże do większości państw na świecie wiążą się z posiadaniem ważnego paszportu. Jego utrata może pozbawić nas możliwości powrotu do kraju. Jak postępować w sytuacji gdy okaże się, że podczas wakacji w egzotycznym kraju twój paszport zniknął?

9 sierpnia 2013 r.

Wakacje

Oferty last minute: co może biuro, a co Ty?9 sierpnia 2013 r.

Wakacyjny sezon trwa. Polacy pomimo zeszłorocznej fali bankructw biur podróży nie przestraszyli się. Liczba osób wyjeżdżających na zorganizowane wczasy w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym wzrosła o 3,6 proc. – informuje Polski Związek Operatorów Turystycznych. Touroperatorzy natomiast coraz częściej rezygnują z ofert last minute, tłumacząc swoje decyzje obawą przed zepsuciem rynku turystycznego. Jeśli pomimo tego udało Ci się upolować wymarzony wyjazd, sprawdź co może biuro podróży i jakie przysługują Ci prawa.

9 sierpnia 2013 r.

Wyspa Boracay na Filipinach

Azja najlepszym kierunkiem dla turystów szukających egzotyki za niską cenę9 sierpnia 2013 r.

Azja to najciekawszy kierunek dla turystów, którzy chcą wyjechać daleko za stosunkowo niewielką kwotę. Podróż tam i przemieszczanie się między poszczególnymi krajami są dostępne dla coraz większego grona turystów dzięki niskokosztowym liniom lotniczym. Są też metody, by zapłacić mniej za hotel i przejazdy, ale jedynie pod warunkiem wyjazdu indywidualnego, a nie z biurem podróży.

2 sierpnia 2013 r.

Angkor Wat

Azja dla początkujących – bagaż i bezpieczeństwo w podróży2 sierpnia 2013 r.

Marzy Ci się egzotyczna podróż po Azji? Znużyły cię wycieczki organizowane przez biura podróży i chciałbyś wyjechać na własną rękę, zwiedzać swoim tempem? Nie wiesz jednak jak się za to zabrać? Może nawet trochę się boisz, że sobie nie poradzisz? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania to ten III częściowy mini poradnik jest właśnie dla ciebie.