Porady

20 maja 2014 r.

W przypadku uszkodzonego bagażu skargę do przewoźnika należy złożyć w ciągu 7 dni (21 dni w przypadku opóźnienia w dostarczeniu bagażu).

Jakie prawa przysługują pasażerom linii lotniczych?20 maja 2014 r.

Polskich pasażerów podróżujących liniami lotniczymi chronią zarówno przepisy krajowe, jak i ustawodawstwo unijne. Niestety – jak wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskie  -  sami pasażerowie wciąż nie znają przysługujących im praw, a przy tym nie zdają sobie sprawy z obowiązków spoczywających na przewoźniku, z którego usług korzystają.

13 marca 2014 r.

Biuro podróży

Poważna choroba pozwoli bezkosztowo zrezygnować z wykupionej wycieczki13 marca 2014 r.

Touroperator nawet, jeśli nie będzie miał wpływu na okoliczności uniemożliwiające powrót, będzie musiał zapewnić turyście lokum i za nie zapłacić. Będzie musiał liczyć się też z tym, że jeśli przed podróżą podniesie jej cenę, konsument będzie mógł bez opłat zrezygnować. Parlament Europejski przyjął właśnie poprawki do nowej dyrektywy turystycznej.

20 listopada 2013 r.

Samolot

Krótsza droga do odszkodowań dla pasażerów linii lotniczych20 listopada 2013 r.

Trwają prace nad proponowanymi przez Komisję Europejską zmianami w prawach pasażerów linii lotniczych. Najważniejszą propozycją jest powołanie we wszystkich krajach Unii Europejskiej instytucji zajmujących się dochodzeniem roszczeń pasażerów na drodze pozasądowej. Ujednolicenie prawa w tej dziedzinie zwiększy szanse pasażerów na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika.

9 października 2013 r.

Tajlandia

Wybierasz się jesienią do Azji? Nie zapomnij o kilku ważnych rzeczach9 października 2013 r.

Zbliża się termin twojego wylotu na urlop do Azji, a nie masz pojęcia jak się do niego przygotować? Ponadto, żaden z twoich znajomych nie może służyć ci radą, gdyż jako pierwszy jedziesz w tym kierunku? Eksperci z FRU.PL przygotowali turystyczny know-how, który może się okazać pomocny w czasie przygotowań do twojej wyprawy.

8 października 2013 r.

Odprawa na lotnisku

Poradnik pasażera: jak można się odprawić na samolot8 października 2013 r.

Polacy podróżują coraz częściej. Na polskich lotniskach robi się coraz tłoczniej. Niekończące się kolejki do odprawy biletowo-bagażowej, nie nastrajają dobrze przed podróżą. Dlatego dzisiaj chcemy przypomnieć, jakie są możliwości odprawienia się na samolot.