Porady

1 czerwca 2018 r.

Arizona, Monuments Valley National Park

Wybierasz się w podróż do USA? Te aplikacje ułatwią twoją wycieczkę1 czerwca 2018 r.

Podróżowanie pod Stanach Zjednoczonych to czysta przyjemność: szerokie, sięgające po horyzont drogi, wyjątkowe krajobrazy i cuda natury, czy oferujące każdego rodzaju rozrywki miasta. Jeśli chcesz, żeby twój wymarzony wyjazd okazał się jeszcze tańszy, bezproblemowy i bezpieczniejszy, skorzystaj z proponowanych przez nas aplikacji mobilnych.

27 stycznia 2018 r.

Ceny noclegów siedmiodniowego wyjazdu dla dwóch osób w apartamencie bez wyżywienia w najpopularniejszych ośrodkach w Austrii wahają się od 420 euro (1747 zł) do 560 euro (2329 zł). Drożej trzeba zapłacić za tygodniową rezerwację w trzygwiazdkowym hotelu ze śniadaniem i kolacją.

Narty w Austrii. Ile kosztuje tydzień w Alpach?27 stycznia 2018 r.

28,6% Polaków wyjeżdżających na narty za granicę wybiera stoki w Austrii. Podróżujący do tego kraju samochodem muszą liczyć się ze średnim wydatkiem w granicach 2500-3000 zł na osobę. Najwięcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na rezerwację noclegów.

7 lipca 2017 r.

Jak tanio zorganizować wakacje w kraju

Wakacje w kraju? Mogą być udane i tanie7 lipca 2017 r.

Wakacyjny wyjazd planuje w tym roku ponad 16,5 mln Polaków. Na urlop wydamy średnio 3 tysiące złotych, czyli o 570 złotych więcej niż w roku ubiegłym. Jedynie 26 proc. Polaków planuje wczasy zagraniczne. A czy można zaoszczędzić na wakacjach w kraju? 

11 grudnia 2016 r.

Poza sezonem też świeci słońce

Czy warto jechać na urlop zimą? Wakacje poza sezonem to same korzyści11 grudnia 2016 r.

Większość z nas planuje urlop między majem a październikiem. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale warto pamiętać, że podobne upodobania towarzyszą ludziom na całym świecie. Oznacza to, że w szczytowym wakacyjnym okresie nie łatwo o spokojną przystań. Podczas gdy wielu nie wyobraża sobie wakacji poza sezonem, mogą one być naprawdę udane. Czy warto jechać na urlop zimą i z czym to się wiąże?

1 grudnia 2016 r.

Powołanie do życia funduszu oznacza wiele nowych obowiązków biurokratycznych, ale dla przedsiębiorców z branży turystycznej, a nie ich klientów.

Wycieczka z biurem podroży: Poznaj swoje prawa1 grudnia 2016 r.

Interesy klientów korzystających ze zorganizowanych form podróżowania od 26 listopada 2016 r. są chronione nie tylko dzięki polisom touroperatorów, ale i państwowemu systemowi. W razie czego Turystyczny Fundusz Gwarancyjny sfinansuje powrót turystów do Polski, a także wypłaci rekompensatę z tytułu opłaconej wycieczki, która nie odbyła się z powodu plajty biura podróży.

12 listopada 2016 r.

Dzisiejsza Kuba to świat niezwykły, który kompletnie różni się od naszego.

Czym kusi Kuba? Coraz więcej Polaków wybiera ten kierunek na egzotyczne wakacje12 listopada 2016 r.

Wycieczki na Kubę zyskują na popularności i nie tylko ze względu na spadające ceny wyjazdów. Turyści chcą odwiedzić kraj, zanim zajdą tam nieodwracalne zmiany. Jak podkreśla Piotr Wilk z biura podróży Rainbow, w ciągu ostatniego roku zainteresowanie tym kierunkiem wzrosło dwukrotnie i ciągle się zwiększa. Jeżeli i Wy chcielibyście zobaczyć Kubę prawdziwą, sprawdźcie kiedy najlepiej tam jechać i co zobaczyć.