Aktualności

28 maja 2019 r.

Sektor turystyki wyjazdowej pogodził się już z tym, że ten sezon będzie gorszy.

Urlop pod znakiem zapytania: Na wakacje wybiera się tylko co drugi Polak i zamierza wydać mniej pieniędzy, niż przed rokiem28 maja 2019 r.

Letni urlop w planach ma mniej niż 54 proc. Polaków. To wynik o 15 pkt proc. gorszy niż w ubiegłym roku – wynika z badań przeprowadzonych przez IBRIS. Spadek byłby jeszcze większy, gdyby nie beneficjenci 500 plus. W tej grupie na urlop wybiera się 72 proc. respondentów. W przypadku niepobierających świadczenia – 46 proc. Skąd taka wstrzemięźliwość polskich turystów, skoro ciągle rosną płace i spada bezrobocie (w kwietniu do 5,6 proc., czyli o 0,3 pkt proc. mniej względem marca), a gospodarka hamuje wolniej niż oczekiwano?

22 kwietnia 2019 r.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce; w tegorocznym sezonie letnim oferuje 121 połączeń regularnych i 68 czarterowych. Port w pierwszym kwartale tego roku obsłużył blisko 3,7 mln pasażerów, co daje 8-proc. wzrost wobec pierwszego kwartału ub.r. To lider wśród krajowych portów lotniczych - według Urzędu Lotnictwa Cywilnego w 2018 r. lotnisko obsłużyło w ubiegłym roku ponad 17,7 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż w 2017 roku.

Lotnisko Chopina ma być portem przesiadkowym22 kwietnia 2019 r.

Główna rozbudowa pirsu północnego warszawskiego Lotniska Chopina planowana jest na przyszły rok- mówi PAP dyrektor portu Mariusz Szpikowski. Przed wakacjami ma się zakończyć zaś remont drogi startowej; zwiększy to przepustowość portu, który ma stać się lotniskiem przesiadkowym.

30 marca 2019 r.

SandomierzGdzie: leży w woj. świętokrzyskim, niespełna 1,5 godziny jazdy na północ od Rzeszowa (np. przez krajową 9-tkę). Kilka minut krócej dojedziesz tu z Kielc, drogą krajową nr 79 na wschód.

Szczyci się rzymskim położeniem na 7-miu wzgórzach. Kryje też moc atrakcji. Zalicza się do nich kościół św. Jakuba czy wąwóz św. Jadwigi. Ma także trasę dla turystów pod ziemią. Składa się aż z 34 komnat. Prowadzi do niej ponad 360 schodów. Koszt wejścia wynosi 13 zł. W wakacje trasa jest otwarta w godz. 9:00-19:00. W czerwcu odbywa się tu Czas Dobrego Sera i Wina. Ten festiwal przyciąga fanów jedzenia w stylu slow. W 2018 r. wystawiało się tu aż 30 polskich winnic. Jeśli chodzi o przysmaki, spróbuj zapiekanek na Opatowskiej. Innym daniem z regionu są proziaki, czyli placki z kefirem.

Małe miasta w Polsce, które trzeba zobaczyć30 marca 2019 r.

Większe nie znaczy piękniejsze. Małe miasta w Polsce okazują się jednymi z ciekawszych miejsc w kraju. Jedne są bardziej, inne mniej znane. Łączy je jednak super klimat. Trzebnica, Chełmno, Sandomierz - sprawdź, czemu te miasteczka zobaczyć. I wpadnij na weekend lub jeszcze dłużej.