Na stronie internetowej British Airways pojawiła się nowa funkcja, która pozwala porównać cenę biletu na pokładzie brytyjskiego przewoźnika z propozycją cenową takiego przelotu w konkurencyjnej, taniej linii lotniczej.

Zdaniem British Airways pasażerowie często nie są świadomi, że podróż na pokładzie taniej linii lotniczej, może się okazać droższa niż w przypadku podobnej podróży odbytej na pokładzie tradycyjnego przewoźnika. Skąd wynikają takie rozbieżności? Przede wszystkim z faktu, że tanie linie lotnicze przerzucają na pasażerów część opłat. Odprawa na lotnisku jest płatna, zabranie ze sobą bagażu rejestrowanego, który znajduje się pod pokładem samolotu, jest dodatkowo płatne. Zakup biletu i płatność kartą płatniczą również wiąże się z dodatkowymi kosztami, które muszą ponieść pasażerowie. Tymczasem tradycyjne linie lotnicze nie pobierają dodatkowych opłat.

Chociaż ostatnio holenderski KLM wprowadził opłatę za bagaż rejestrowany dla pasażerów klasy ekonomicznej, którzy podróżują w Europie.

British Airways w cenie biletu lotniczego zapewnia pasażerom bezpłatną możliwość zabrania ze sobą bagażu rejestrowanego, bagażu podręcznego, bezpłatną odprawę na lotnisku oraz darmowy poczęstunek na pokładzie.