Albania planuje jeszcze w maju otworzyć swoje granice - poinformował w czwartek premier tego kraju Edi Rama. Dodał, że rozpoczęły się już przygotowania do sezonu turystycznego.

W sektorze turystycznym Albanii pracuje bezpośrednio ok. 90 tys. osób, a 200 tys. osób jest związanych zawodowo z tą branżą. Premier podkreślił, że jest to ważna gałąź gospodarki jego kraju, w związku z czym należy zakończyć stan zawieszenia mimo, iż istnieje ryzyko nadejścia drugiej fali epidemii koronawirusa.

"W maju Albania zostanie w pełni otwarta, granice zostaną otwarte. Przygotujemy się do sezonu turystycznego - powiedziała Rama. - Jeśli nadejdzie druga fala epidemii, z pewnością będzie ona o wiele bardziej dotkliwa niż ta, którą pokonaliśmy, ale poradzimy sobie z nią z taką samą siłą".

W Albanii obecnie obowiązuje nocna godzina policyjna, ale pewne ograniczenia zostały złagodzone. W kraju tym stwierdzono 969 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 31 osób. Od trzech tygodni nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego.

Reklama