statystyki

W biurach podróży już na całego lato… 2020 roku

autor: Patrycja Otto19.09.2019, 01:33; Aktualizacja: 19.09.2019, 08:39
Turcja wróciła do łask

Turcja wróciła do łaskźródło: DGP

Sprzedaż wycieczek first minute ruszyła w tym sezonie znacznie wcześniej niż zwykle. Okazuje się, że już teraz popyt jest większy niż w poprzednich latach

– Mamy już o 150 proc. większą sprzedaż niż w roku poprzednim – mówi Piotr Henicz, wiceprezes Itaki. Podobny wzrost deklaruje Rainbow. Neckermann znalazł już klientów na drugie tyle imprez co przed rokiem. Grecos podlicza, że już osiągnął poziom sprzedaży, który w ubiegłym roku miał dopiero na koniec października.

Skąd ten run na wcześniejsze kupowanie wyjazdów zagranicznych? To efekt tegorocznego doświadczenia klientów i atrakcyjnych warunków. W tym roku osoby czekające z zakupem do ostatniej chwili mocno się przeliczyły. Wybór był ograniczony, a ceny o kilkaset złotych wyższe niż przed sezonem. Był to efekt „wąsko skrojonej” oferty biur podróży, które z kolei wyciągnęły wnioski ze słabego roku 2018, kiedy to swoje wycieczki w tzw. last minute touroperatorzy sprzedawali ze stratą.

Na przyszły rok przewidują już większy wybór, ale nie drastycznie. – Zwiększyliśmy liczbę miejsc o kilkanaście procent względem tego roku, w którym – jak wynika ze wstępnego podsumowania – obsłużyliśmy 110 tys. osób – mówi Maciej Nikiel, prezes Neckermanna. Więcej miejsc zaplanowało też TUI, które w przyszłym roku chce przekroczyć liczbę 1 mln klientów (tym roku było ich 950 tys.). Itaka mówi o zwiększeniu puli o 60–70 tys. względem 915 tys. z tego roku, Grecos deklaruje wzrost o ok. 10 proc., podobnie Rainbow.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane