statystyki

W biurach podróży już na całego lato… 2020 roku

autor: Patrycja Otto19.09.2019, 01:33; Aktualizacja: 19.09.2019, 08:39
Turcja wróciła do łask

Turcja wróciła do łaskźródło: DGP

Sprzedaż wycieczek first minute ruszyła w tym sezonie znacznie wcześniej niż zwykle. Okazuje się, że już teraz popyt jest większy niż w poprzednich latach

– Mamy już o 150 proc. większą sprzedaż niż w roku poprzednim – mówi Piotr Henicz, wiceprezes Itaki. Podobny wzrost deklaruje Rainbow. Neckermann znalazł już klientów na drugie tyle imprez co przed rokiem. Grecos podlicza, że już osiągnął poziom sprzedaży, który w ubiegłym roku miał dopiero na koniec października.

Skąd ten run na wcześniejsze kupowanie wyjazdów zagranicznych? To efekt tegorocznego doświadczenia klientów i atrakcyjnych warunków. W tym roku osoby czekające z zakupem do ostatniej chwili mocno się przeliczyły. Wybór był ograniczony, a ceny o kilkaset złotych wyższe niż przed sezonem. Był to efekt „wąsko skrojonej” oferty biur podróży, które z kolei wyciągnęły wnioski ze słabego roku 2018, kiedy to swoje wycieczki w tzw. last minute touroperatorzy sprzedawali ze stratą.

Na przyszły rok przewidują już większy wybór, ale nie drastycznie. – Zwiększyliśmy liczbę miejsc o kilkanaście procent względem tego roku, w którym – jak wynika ze wstępnego podsumowania – obsłużyliśmy 110 tys. osób – mówi Maciej Nikiel, prezes Neckermanna. Więcej miejsc zaplanowało też TUI, które w przyszłym roku chce przekroczyć liczbę 1 mln klientów (tym roku było ich 950 tys.). Itaka mówi o zwiększeniu puli o 60–70 tys. względem 915 tys. z tego roku, Grecos deklaruje wzrost o ok. 10 proc., podobnie Rainbow.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane