statystyki

Samorządy dostrzegły w Ukraińcach nie tylko tanią siłę roboczą

autor: Patrycja Otto18.04.2018, 07:07; Aktualizacja: 18.04.2018, 08:23
O turystów z Ukrainy walczy nie tylko Pomorze Zachodnie. W tym roku zorganizowano już dla przedstawicieli biur podróży zza wschodniej granicy kilka podróży studyjnych do Polski.

O turystów z Ukrainy walczy nie tylko Pomorze Zachodnie. W tym roku zorganizowano już dla przedstawicieli biur podróży zza wschodniej granicy kilka podróży studyjnych do Polski.źródło: ShutterStock

Samorządy dostrzegły w Ukraińcach nie tylko tanią siłę roboczą, ale także klientów branży turystycznej.

Od wczoraj swój region ośmiu touroperatorom z Ukrainy zachwala Pomorze Zachodnie. Obecnie dominują tam turyści z Niemiec i Skandynawii. Plan jest taki, by dołączyli do nich także goście zza wschodniej granicy. Touroperatorzy z Ukrainy nie tylko poznają walory nadbałtyckich kurortów, ale też spotykają się z samorządowcami i lokalnymi hotelarzami.

Pokażmy im Riwierę Północy

– Naszym celem jest promocja naszego kraju, zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego jako miejsca atrakcyjnego pod względem nie tylko inwestycyjnym, ale także turystycznym. Chcemy pokazać im prawdziwą „Riwierę Północy” – tłumaczy Dariusz Szymczycha, wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Europa-Północ-Wschód, które wraz z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą jest organizatorem projektu.

Skąd przyjeżdża do nas najwięcej turystów

Skąd przyjeżdża do nas najwięcej turystów

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2018-04-18 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    UPAtrzyli sobie element socjalnie bliski ... Na POczątek , jako Einsatzturisten ..

    Odpowiedz
  • Tylek(2018-04-18 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Co do Ukraińców to mam mieszane uczucia bo wbrew negatywnej opinii o nich spotkałem całkiem sporo w porządku ,,gości,, z tegp kraju.Wydaje mi się że sposób traktowania tych imigrantów zarobkowych przez Polaków wpływa na ich postrzeganie naszego kraju jako całość?Co wydaje mi się bardziej skuteczne od polityki i dyplomacji.Chodzi mi oto jakie cechy Polaków są na pierwszym miejscu w kontakcie z tymi ludźmi?Typowa gościnność słowiańska czy post prl owskie kombinatorstwo i cwaniakowanie? Więc wydaje mi się że od nas zwykłych Polaków zależy czy oni nas potraktują jako przyjaciół czy wrogów?P.s. spójrzcie na to jak politycy brytyjscy zniszczyli wizerunek Polaków w U.K. i ile teraz jest ataków a Polonię na wyspach?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane