« Powrót do artykułu

Kierowca chciał pomóc zmarzniętym pasażerom. Przewoźnik zapłaci 3 tys. zł kary

Przedsiębiorca trudniący się regularnym przewozem osób zapłaci 3 tys. zł kary za to, że zatrudniony u niego kierowca zboczył z kursu i tym samym naruszył warunki zezwolenia. Na nic się zda tłumaczenie, że chciał pomóc zmarzniętym pasażerom.

bus, transport

żródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który ma zezwolenie na wykonywanie regularnych przewozów w krajowym transporcie drogowym, odpowiada za wszystkie aspekty dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej, a więc i za zmianę trasy przez kierowców.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • panstwo prawnikow(2016-06-10 09:06) Zgłoś naruszenie 239

  w sadownictwie sa sami rzeplinscy - dla nich celem zycia jesdt zbijanie majatku dzieki przywilejom od politykow i majątku od oligarchow za odpowiednie wyroki, najwieksze przekrety gospodarcze czy polityczne ( uprzywilejowywanie jednej kasty kosztem innych itd) pozostaja bezkarne, natomiast drobne ludzkie odruchy dobra latwo ukarac, mordercy i zboczency sa wypuszczani na wolnosc albo moga zenic sie w wiezieniach jak trynkiewicz i plodzic kolejne dzieci, wysokie i dokuczliwe kary sa tylko dla biednych pracujacych, niewolnikow tego systemu, prawdziwi bandyci razem z rzeplinskim sa poza prawem

  Odpowiedz
 • Rozstrzelać, a rodzinę do Obozu Pracy(2016-06-10 11:46) Zgłoś naruszenie 151

  To Zbrodnia niesłychana...... myślę że polskie sądy stracą z 15 lat a liczba tomów akt w sprawie dojdzie do 500 szt. Tu z Igły Widły zrobią ........ Bo To Polska Właśnie !!!!!!!!

  Odpowiedz
 • bajer(2016-06-10 08:00) Zgłoś naruszenie 1336

  Tez mi sensacja. Portal orzeczeń sądów administracyjnych jest pełen takich wyroków, są tam ich już setki. I za każdym razem kierowca okazuje się samarytaninem - matki z dziećmi, dzieci i młodzież, staruszki, inwalidzi, ozdrowieniec wracający ze szpitala i co tam jeszcze na łzawo. Oczywiście to wszystko bujda, dziecinne łgarstwa. Panowie kierowcy traktują prawo jak dziwkę, przedsiębiorcy busowi wiedzą też co się dzieje ale udają że nie wiedzą. A że szansa na wpadkę na kontrolę ITD jest bliska zeru, tym większa złość że się nie udało.

  Odpowiedz
 • Juris56(2016-06-10 11:17) Zgłoś naruszenie 101

  Ta sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć w normalnym kraju. Ostatnio przyszło mi trochę rozpoznać materię w zakresie transportu i stwierdziłem, że przepisy o transporcie drogowym i związane z nimi (prawo przewozowe) są mocno skomplikowane, zawiłe, nakładają wiele idiotycznych obowiązków dla przedsiębiorcy, a nade wszystko przewidują drakońskie kary za uchybienia czysto formalne, podczas gdy stan techniczny jest pomijany. ITD w lokalnej społeczności robi celowe łapanki i bezlitośnie karze za bzdury. Moim zdaniem zachodzi uzasadniona potrzeba zmiany prawa w tym zakresie, aby nie gnębić przedsiębiorców za byle co. Sama instytucja powinna ulec głębokiej reformie lub być zlikwidowana, bo czasami wydaje się, że celowo lub bezmyślnie chce doprowadzić do upadku krajowego przewoźnika.

  Odpowiedz
 • LM(2016-06-10 14:03) Zgłoś naruszenie 92

  Jak można odpowiadać za czyjeś czyny? To jak kierowca spowoduje wypadek ( może i śmiertelny) to też będzie odpowiadał przedsiębiorca,no bo mógł przewidzieć, że zajdzie taka okoliczność i nie podjął stosownych działań.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!