Jak bezpiecznie kupić auto w UE

Oferty typu "Specjalista-tłumacz pomoże w zakupie samochodu na terenie Niemiec", fikcyjni sprzedawcy, zapisy w umowie, które znacząco odbiegają od wcześniejszych ustaleń ustnych. To tylko niewielka część zagrożeń, jakie czyhają na Polaków, decydujących się na zakup samochodu za granicą – wskazuje ECK.

mężczyzna, auto, samochód

żródło: ShutterStock

Kupujesz auto przez Internet? Nie płać "z góry". Pan Kowalski znalazł w popularnym serwisie ogłoszenie o sprzedaży używanego auta średniej klasy. Skontaktował się ze sprzedawcą, który poinformował go, że dostarczeniem samochodu zajmie się firma przewozowa. Potem zawarł umowę na odległość ze sprzedawcą i zgodnie z ustaleniami przelał 5000 EUR na konto firmy przewozowej. Status przesyłki mógł śledzić na stronie internetowej. Kiedy auto nie dotarło w umówionym terminie, Pan Kowalski próbował skontaktować się ze sprzedawcą – bezskutecznie, zaś witryna firmy przewozowej zniknęła.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!