« Powrót do artykułu

Transportowe plany PiS: Poker o dużą stawkę

Nowy rząd będzie dążył do sprzedaży Lotu, odzyskania PKP Energetyki i wznowienia programu Kolei Dużych Prędkości. Kukułczym jajem podrzuconym przez poprzedników będą nierozliczone środki unijne.

Most kolejowy, Savonlinna, Finlandia

żródło: ShutterStock

Jerzy Polaczek ujawnił koncepcję powrotu PiS do projektu superszybkich pociągów łączących Warszawę z Łodzią i Poznaniem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • VIN(2015-11-02 19:48) Zgłoś naruszenie 10

  KIEDY BEDZIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ POLITYKÓW [MATERIALNA] ZA ] ZŁE PRAWO - BO TO MY PŁACIMY ZA TO!!!

  Odpowiedz
 • gość(2015-11-02 14:10) Zgłoś naruszenie 00

  Nowy gracz na rynku energii to tylko korzyść dla Polski. PKP Energetyka miała ogromy dług, im mniej państwowego, tym będzie lepiej żyło się w Polsce. Przecież o to walczył też PiS, dawno temu, tak naprawdę, to komunizm
  obaliło PO, przez upublicznienie wszystkich dużych spółek SP, teraz każdy może być współwłaścicielem
  firm w Polsce, nie trzeba być politykiem;)

  Odpowiedz
 • ygrek(2015-11-02 19:33) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby odkupili podstacje to nie byłoby żadnego problemu przy współpracy z PKP Energetyką. Wówczas mogliby rozpisywać wiele przetargów na obsługę trakcji, bo wszyscy chętni startowaliby z w miarę równej pozycji. Nie byłoby też może uprzywilejowania PKP Energetyki jako dostawcy energii elektrycznej. Nie miałaby ona przecież dominującej pozycji wynikłej z posiadania podstacji. Wtedy powinni za jednym zamachem wyłączyć PLK z Grupy PKP i przekształcić ją w agencję rządową (jak GDDKiA). Co do KDP jestem nawet za.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!