« Powrót do artykułu

Afera spalinowa: Polskie roszczenia wobec Volkswagena mogą wynosić nawet 12 mld zł

Kancelaria Prawna Świeca i Wspólnicy reprezentuje poszkodowanych przez Grupę Volkswagen AG. Łączna wartość roszczeń może wynieść nawet 12 mld zł.

Volkswagen Group

żródło: ShutterStock

Roszczeniem alternatywnym może być odszkodowanie. W takiej sytuacji VW zapłacić będzie musiał 3,5 mld zł.

statystyki

Komentarze (5)

 • luis(2016-06-02 19:44) Zgłoś naruszenie 20

  Szanowni Państwo, to w jaki sposób jesteśmy traktowani przez zachodnie koncerny jest wręcz żenujące. Gdyby sprawcą zdarzenia był polski producent wówczas w całej Europie podniosło by się wielkie larum, ale skoro wolkswagen oszukuje nas w jawny sposób gdyż deklaruje w homologacji jednoznaczne parametry pojazdu, a homologacja stanowi niezbędny załącznik do dopuszczenia pojazdu do ruchu, nadmieniając że homologacja wydawana jest na wniosek producenta na podstawie przedstawionych badań. Tak więc w grupie wolkswagen kupujemy "sztabkę złota, która okazuje się sztabką pozłacanego srebra" tak więc płacimy jak za złoto a otrzymujemy srebro pozłacane a sprzedawca mówi nie martwcie się w końcu za tę samą cenę otrzymaliście Państwo metal szlachetny. Nie zrozumiałe jest dla mnie (brak) działanie odpowiednich urzędów które po oświadczeniu producenta o niezgodności produktu z homologacją, aprobatą techniczną bądź Polską lub Europejską Normą winna wystąpić o uchylenie dokumentów dopuszczających produkt do obrotu na rynku. Przykro mi że PAŃSTWO POLSKIE MA W POWAŻANIU SWOICH OBYWATELI A POPRZEZ SWE ZANIECHANIE DBA POŚREDNIO O INTERES PRYWATNYCH ZACHODNICH KONCERNÓW. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Matylda(2015-10-16 17:52) Zgłoś naruszenie 20

  Państwo Polskie powinno wystąpić do producentów tych samochodów o odszkodowanie za trucie powietrza. Tyle Niemcy mówią, jak trzeba dbać o czyste powietrze, kary na nas nakładają za emisję CO2, a samochody, które produkowali przekraczają wszelkie normy i spalinami trują wszystkich.

  Odpowiedz
 • rarek_ev(2016-02-01 21:54) Zgłoś naruszenie 10

  Jakie odszkodowanie jest przewidziane dla wszystich uczestników drogi? Przecież spaliny z volkswagenów trują nie tylko ich właścicieli a nawet bardziej innych, którzy jadą za nim

  Odpowiedz
 • Pati13(2015-10-19 13:52) Zgłoś naruszenie 10

  juz mi sie nie chce o tym czytać..vw był, jest i bedzie, czy to sie komuś podoba czy nie. Koncern zatrudnia 600 tys pracownikow, posiada większość udziałów 11 rożnych Marek na całym świecie..pewnie bedzie miał teraz dużo gorszy okres..ale za kilka lat wszyscy zapomną o aferze spalinowej.

  Odpowiedz
 • gość(2015-10-17 13:14) Zgłoś naruszenie 01

  Szykuję się upadek giganta

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!