« Powrót do artykułu

Gaśnicę samochodową lepiej zalegalizować, niż wyrzucić

Na przeglądzie samochodu diagnosta obejrzał gaśnicę i okazało się, że jest już przeterminowana od wielu lat – opowiada pani Anna. – Mechanik powiedział, że niby można ją legalizować, ale jest naprawdę stara i poobijana, więc za 20 zł lepiej kupić nową. Co też uczyniłam. I wtedy zastanowiłam się: co zrobić ze starą? Przecież nie wyrzucę jej do śmietnika. Zaczęłam szukać w internecie i nie znalazłam nic mądrego, głupich pomysłów trochę tak, na przykład, że z gaśnicy mogę zrobić sobie wazon... Ale kto ją przyjmie, gdzie oddać – zastanawia się kobieta

gaśnica, trójkąt, apteczka,

żródło: ShutterStock

Gaśnice pochodzące z domów i samochodów prywatnych stanowią odpady komunalne – wyjaśnia Małgorzata Czeszejko-Sochacka z Ministerstwa Środowiska.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Kuba(2015-04-30 08:30) Zgłoś naruszenie 31

  Bzdura - kłamstwo - cały artykuł to jest fałsz. Pisałem w tej sprawie do komendy głownej polcji - wyjaśniono mi że gaśnica ma być sprawna co nie oznacza że jak nie ma legalu to jest niesprawna. -tyle w skrócie --Niech autor przestanie bredzić i naganiać ludzi . Niech sam napisze do KGPOlicji.

  Odpowiedz
 • sn(2015-05-09 12:46) Zgłoś naruszenie 20

  Wszystkie gaśnice podlegają kontroli okresowej i legalizacji (proszkowe mają załadowany proszek ,który ma okres gwarancji np.3 lata, napompowany jest do zbiornika też gaz azot 1,6 -1,8 MPa ,producent na obudowie instruuje jakie przeglądy techniczne co ile wykonać) nie rzadziej niż raz na rok ,co potwierdzane jest przez serwis naklejką z oznaczona datą ważności -terminem następnego przeglądu , konserwacji (rozp.MSWiA z dnia 7.06.2010r DU nr 109 poz.719 paragraf 3 ust.2,3.Wykonują te usługowi uprawnione zakłady serwisowe i naprawcze sprzętu i urządzeń p.pożarowych (prowadzą też utylizację) . Są informacje na stronie www.usługi przeciwpożarowe oraz na stronie firmy budowlane-branża ppożarowa lub wpisać : naprawa gaśnic , są podane adresy firm z miast. To info dla SKP, Policji i klientów.

  Odpowiedz
 • Lucas(2015-04-28 01:59) Zgłoś naruszenie 13

  Guano prawda. Gaśnica saochodowa ma spełniać 2 warunki: ma być i ma być sprawna. Żadnych przeglądów, legalizacji i innych takich.

  Odpowiedz
 • Cała ...(2015-04-27 18:26) Zgłoś naruszenie 02

  ... POlska ...

  Odpowiedz
 • jeżdrzący po punktach (2020-09-16 13:44) Zgłoś naruszenie 00

  to jest jedna wielka banda biurokratyczna wszyscy wszystko najlepiej wiedzą ,ale jak przyjdzie co do czego to wysyłają z jednego miejsc w drugie itd. idalej jestrś taki mądry jak byłeś na początku jak zaczynałeś zapytanie?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!