10 najlepszych plaż w Turcji

Portal TripAdvisor poprosił swoich użytkowników z całego świata o wybór 10 najlepszych tureckich plaż. Zobaczcie, które plaże cieszą się mianem najlepszych w całej Turcji.

  • 1. miejsce - Plaża Iztuzu – przez turystów uznawana jest za jedną z najładniejszych plaż Morza Egejskiego. Usytuowana jest w pobliżu ujścia rzeki Dalyan do morza. Szeroka, piaszczysta plaża ma długość 6 kilometrów. Na plaży Iztuzu panuje spokojna, relaksująca atmosfera. Plaża Iztuzu znajduje się w granicach Parku Narodowego, co powoduje, że infrastruktura Turystyczna nie zaburza niezwykłego krajobrazu plaży.
  • 2. miejsce- Plaża Kaputas – niezwykłe piękna plaża położona pomiędzy stromymi klifami w okolicy gór Taurus. Kaputas jest idealna plażą dla wszystkich miłośników ciszy i spokoju. Największym atutem plaży Kaputas wg turystów jest jej naturalny charakter.
  • 3. miejsce - plaża w Oludeniz - szeroka, długa plaża z niezwykle piękną laguną, która jest największa atrakcją turystyczną tego niewielkiego miasteczka. Ciepła, turkusowa woda oraz wymarzona pogoda sprawiają, że Oludeniz to jedno z lepszych miejsc do spędzenie urlopu w Turcji.
  • 4. miejsce - Plaża Patara – przez wielu turystów uznawana za jedną z najładniejszych tureckich plaż. Leży w niedalekiej okolicy od miasta Fethiye. Warto ją zobaczyć – Patara to 12 km białego piasku w otoczeniu gór i wydm i turkusowej wody.
  • 5. miejsce - Wyspa Kleopatry – rajskie zakątek w Turcji. Turyści, którzy odwiedzają to miejsce są pod wielkim wrażeniem krystalicznej wody i niezwykle białego piasku. Plaża słynie z legendy, która mówi, że niegdyś spotykali się tu Kleopatra i Marek Antoniusz, który dla swojej ukochanej sprowadził biały piasek aż z Afryki.
  • 6. miejsce - Plaża Kleopatry – kolejne niezwykłe miejsce, tym razem usytuowane w pobliżu miejscowości Alanya. Plaża Kleopatry jest najsłynniejszą plażą Riwiery Tureckiej, gdzie oprócz plażowania można korzystać z bogatego zaplecza sportowo-rekreacyjnego.
  • 7. miejsce - Plaża Bitez położona jest w kurorcie Bodrum. Turyści przede wszystkim cenią niezwykle czystą wodę, która obmywa plaże. Nie bez znaczenia jest także piasek, oraz bogate zaplecze barów i restauracji, w których można odpocząć od palącego tureckiego słońca.
  • 8. miejsce - Plaża Altinkum – nieco zatłoczona, ale turyści i tak uważają, że jest to miejsce, które trzeba zobaczyć.
  • 9. miejsce - Plaża Ilica – wg turystów jest to plaża idealna dla rodzin z dziećmi. Bardzo ciepła woda oraz wietrzna pogoda stanowią idealne warunki do odpoczynku od panującego gorąca. Turyści doceniają czystość oraz dobre zaplecze kulinarne plaży.
  • 10. miejsce - Plaża Calis – publiczna, długa plaża położona obok promenady w Fethiye. Widok z plązy jest zapierający dech w piersiach: z jednej strony góry z drugiej zaś turkusowe z morze z licznymi wyspami.
statystyki

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!