Kanton - miasto dwóch imion i wielu twarzy

Guangzhou, znane w Europie jako Kanton, to czwarte pod względem wielkości miasto w Chinach. Fabryka świata i wystawiennicze centrum Chin. Ma swoje własne tradycje kulinarne (mówi się, że w Kantonie je się wszystko co ma cztery nogi, poza stołem, co pływa, poza statkiem i co lata, poza samolotem), swój własny język (kantoński - jeszcze trudniejszy niż mandaryński) i sprawia wrażenie dużo bardziej „chińskiego” od innych nowoczesnych miast Państwa Środka, takich jak sąsiadujące z nim w rankingu wielkości Shenzhen czy Szanghaj.

Kanton

żródło: ShutterStock

Guangzhou nie pojawia się zbyt często na typowo turystycznych szlakach, jeśli tu trafisz, to prawdopodobnie w sprawach biznesowych, lub przesiadając się w inny pociąg (to bardzo ważny węzeł komunikacyjny), warto jednak zostać tu chwilę dłużej i poczuć wyjątkowy charakter tego miasta. Tu historia zostawiła swoje ślady na ścianach, a tradycja wplotła się nierozerwanie w codzienne, azjatyckie życie tworząc specyficzny koktajl z pędzącą nowoczesnością. Oto gdzie warto, będąc w Kantonie, skierować swoje podróżnicze nogi i ciekawy wzrok.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!