Najdziwniejsze miasta świata

Zobaczcie galerię 10 najdziwniejszych miast na świecie. Wiedzieliście, że jest na świecie miasto, które ma tylko jednego mieszkańca? wiecie, które miasto na świecie ma nazwy ulic pochodzące od nazwy warzyw?

 • Slab City – kalifornijskie miasto, a raczej osada, ponieważ nie ma w niej domów, a jedynie przyczepy kempingowe. Slab city zamieszkują ludzie, których nie stać na normalne życie, ale również artyści i hipisi. W mieście nie ma bieżącej wody, elektryczności oraz prawa. Mieszkańcy nazywają Slab City, ostatnim wolnym miejscem w Stanach Zjednoczonych.
 • Monowi – amerykańskie miasto położone w stanie Nebraska. Dlaczego jest dziwne? Ponieważ Monowi posiada tylko jedną obywatelkę – Elsie Eiler. Co ciekawe w mieście działa mały sklepik oraz bibliotek, które są prowadzone przez jedyną mieszkankę miasta.
 • Thames Town – na pierwszy rzut oka wygląda jak typowe angielskie miasteczko. Brukowane ulice, czerwone budki telefoniczne. Cały sekret tego miasta tkwi jednak w jego położeniu – miasto bowiem leży na przedmieściach Szanghaju w Chinach!
 • Longyearbyen – norweskie miasto położone w Arktyce. W mieście, które jest ośrodkiem wydobycia węgla kamiennego mieszka 1,8 tys. osób. Nie jest to przyjazne miejsce do życia. Zagrożeniem są niedźwiedzie polarne. Jednak najbardziej dziwne w tym mieście jest prawo, które zakazuje pochówku zmarłych. Jest to związane z wyjątkowo niskimi temperaturami, które tam panują, co uniemożliwia rozkład ciała.
 • Setenil de las Bodegas – miasto z grupy tzw. pueblos blancos na południu Hiszpanii w regionie Andaluzji w prowincji Kadyks. Przez miasto przebiega szlak turystyczny białych miast oraz przepływa tędy rzeka Guadalporcún. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych m.in.: jaskinie, dwa kościoły, twierdze oraz oryginalne uliczki pełne barów i restauracji, ciągnące się przez całe miasto.
 • Supilinn - dzielnica estońskiego miasta Tartu. Dlaczego jest niezwykła? Ponieważ jest nazywana miastem zup. Wszystkie domy są drewniane, a nazwy ulic w Supilinn noszą nazwy jakiegoś warzywa.
 • Centralia – amerykańskie miasto położone w stanie Pensylwania. W mieście mieszka obecnie ok. 10 osób. Dlaczego? 50 lat temu w Centralii wybuchł pożar w leżącej pod ziemią kopalni węgla. Pożar trwa nieustannie od 50 lat i zdaniem naukowców, pokłady węgla mogą starczyć nawet na kolejne 250 lat pożaru. Warto dodać, że przed wybuchem miasto było zamieszkiwane przez ponad 2,5 tys. osób.
 • Rennes-le-Château – mała wioska położona we Francji. W 2007 roku gminę Rennes-le-Château zamieszkiwało jedynie 91 osób. Co jest więc w niej takiego niezwykłego? Fakt, że wg legend w Rennes-le-Château ukryty jest Święty Graal.
 • Sheffield w Australii. Co jest niezwykłego w tym mieście? Fakt, że jego mieszkańcy (jest ich ok. tysiąca) postanowili pomalować mury budynków w mieście w ponad 60 murali. Przyniosło to efekt, ponieważ „tasmańską galerię pod gołym niebem” odwiedza rocznie ponad 200 tys. turystów.
 • Roswell w stanie Nowy Meksyk w USA. Do roku 1947 było to normalne amerykańskie miasteczko. Wszystko zmieniło się za sprawą UFO, które rzekomo rozbiło się w pobliżu miasta. Do miasta zaczęli ściągać miłośnicy teorii spiskowych, a samo Roswell zmieniło się nie do poznania. Miasto żyje obsesją UFO: restauracja McDonalds ma kształt latającego talerze, w mieście odbywa się UFO festiwal, działają liczne sklepy, które sprzedają artykułu powiązane z tematyką kosmitów. W Roswell miłośnicy cywilizacji pozaziemskich mogą odwiedzić muzeum poświęcone UFO.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!