Planujesz podróż? Zobacz, najtańsze miasta w Europie

Zobaczcie najtańsze europejskie miasta dla turystów. Może to właśnie do nich warto udać się w podróż w 2013 roku? Ranking stworzył portal Price of Travel, porównując ceny jakie trzeba przeznaczyć na jeden dzień pobytu w danym mieście. Porównane zostały: ceny noclegu w tanim, ale dobrze położonym i cieszącym się dobrymi opiniami wśród turystów hostelu (1 nocleg), cena biletu na przejazd środkami transportu(2 przejazdy dziennie), 1 wejście do znanej atrakcji turystycznej/muzeum, ceny wyżywienia (3 razy dziennie) oraz lokalnych alkoholi. Sprawdźcie wyniki.

 • 15. miejsce - Moskwa. Stolicę Rosji można pokochać, albo znienawidzić. Ale na pewno warto ją zobaczyć. Chociaż na pierwszy rzut oka Moskwa wydaje się być drogim miejscem dla turystów, to dobrze planując swoją podróż można zamknąć dzienny budżet w kwocie 49 USD.
 • 14. miejsce - Sankt Petersburg – jedno z najpiękniejszych rosyjskich miast, o ile nie najpiękniejsze. Dodatkowo może się pochwalić światowej sławy muzeami i zabytkami, które trzeba zobaczyć. Dzienny koszt pobytu w Sankt Petersburgu w 2013 roku można zamknąć w kwocie 44,32 USD.
 • 13. miejsce - Istambuł – klasyczne miasto, w którym wschód spotyka się z zachodem. Istambuł jest miastem, które trzeba zobaczyć. Bez dwóch zdań. Atrakcyjne położenie, doskonała kuchnia oraz charakter samego miasta z licznymi zabytkami powinien być wystarczającą reklamą miasta. Planując podróż do Istambułu w 2013 roku trzeba się liczyć z dziennymi wydatkami wynoszącymi 42,83 USD.
 • 12. miejsce - Praga – co można napisać o Pradze? Tylko jedno: jest to miasto warte zobaczenia. Zachwyca swoją architekturą , klimatem oraz licznymi knajpkami, barami i klubami. Choć z roku na rok, staje się coraz droższa, to w 2013 roku dzienny koszt pobytu w Pradze jest możliwy za 41,37 USD.
 • 11. miejsce - Bratysława – słowacka stolica jest nieco zapomniana przez większość turystów. Większość z nich woli zwiedzić pobliski Wiedeń, który jest od niej dużo droższy. Co ma do zaoferowania Bratysława? Przede wszystkim piękne stare miasto, które można zobaczyć nie przekraczając kwoty 40,79 USD dziennie.
 • 10. miejsce - Zagrzeb – planując podróż do Chorwacji większość turystów skupia się na chorwackim wybrzeży, zapominająco istnieniu Zagrzebia. Tymczasem miasto jest warte zobaczenia, tym bardziej, że wizyta w nim jest stosunkowo tania (np. w porównaniu z Włochami). Dzienny koszt, jaki trzeba zaplanować na podróż do Zagrzebia wynosi 38,95 USD.
 • 9. miejsce - Warszawa – stolica Polski, a zarazem jej największe miasto. Chociaż dla turystów jest ogólnie tania, to obcokrajowcy wolą zobaczyć Kraków, niż Warszawę. My jednak twierdzimy, że Warszawa jest warta zobaczenia! Dzienny budżet, który pozwoli na zwiedzenie stolicy zamknie się w kwocie 35,78 USD.
 • 8. miejsce - Budapeszt – należy do tych europejskich miast, które należy zobaczyć. Zajmuje czołowe miejsca w rankingu tanich i bardzo atrakcyjnych miast dla turystów. Noclegi i restauracje w Budapeszcie oferują wysoki standard za przystępną cenę. Dzienny koszt pobytu w Budapeszcie nie powinien przekroczyć 31,49 USD.
 • 7. miejsce - Belgrad – podobnie jak Sarajewo, Belgrad zaczyna odżywać po wojnie która wstrząsnęła Bałkanami. Choć w mieście nie znajdują się liczne i zapierające dech w piersiach atrakcje turystyczne, miasto jest pełne życia, w tym również nocnego. Wszystko jest dostępne w przystępnych cenach: będąc w Belgradzie dziennie nie powinniśmy wydać więcej, niż 27,59 USD.
 • 6. miejsce - Ryga – stolica Łotwy. Najdalej wysunięte na północ w rankingu najtańszych europejskich miast, które warto odwiedzić w 2013 roku. Dysponując kwotą, która dziennie wynosi 25,74 USD można planować wizytę w Rydze.
 • 5. miejsce - Kijów – zdaje się stolica Ukrainy leży poza głównym szlakiem europejskich turystów. Jednak dla wytrwałych podróżników Kijów jest miejscem wartym odwiedzenia. Dzienny koszt pobytu w Kijowie zamyka się w kwocie 26,050 USD.
 • 4. miejsce - Sarajewo – podnosi się do życia po trudnej przeszłości. Położne pośród gór miasto zachwyca turystów swoim pięknym starym miastem, które harmonijnie współgra z nowoczesnym centrum. Dzienny koszt pobytu w Sarajewie powinien zamknąć się w kwocie 25,74 USD.
 • 3. miejsce - Kraków – idealne miasto do spędzenia weekendu. Uwielbiane przez turystów ze względu na niezwykły urok starego miasta, niezliczoną ilość barów i niepowtarzalny charakter. Turyści odwiedzający Kraków nie powinni przekroczyć kwoty 25,06 USD dziennie.
 • 2. miejsce - Sofia – uznawana jest za bardzo przyjazne dla turystów miasto. Atrakcyjne ceny działają na jej korzyść. Najdroższym elementem planowania podróży do Sofii może się okazać drogi bilet na samolot, żeby do niej dotrzeć. Na miejscu, w ciągu jednego dnia turysta może się zamknąć w kwocie 24,43 USD.
 • 1. miejsce - Bukareszt. Choć stolica Rumunii nie jest jej najpiękniejszym miastem i nie stara się specjalnie przyciągać do siebie turystów, to trud wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Bukareszt wynagrodzą atrakcyjne ceny. Koszt dziennego pobytu w Bukareszcie wynosi 23,38 USD.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!