« Powrót do artykułu

Pendolino będzie stało: brakuje odpowiednich torów

We włoskiej fabryce Alstomu w Savigliano pod Turynem gotowe są już nadwozia – tzw. pudła – siedmiu wagonów pierwszego szybkiego pociągu dla PKP Intercity. Istnieje ryzyko, że przez kilka miesięcy niektóre pociągi będą stały bezczynnie.

Czas podróży między Warszawą a Gdańskiem skróci się o połowę

żródło: GazetaPrawna.pl

Czas podróży między Warszawą a Gdańskiem skróci się o połowę

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • W Polsce brakuje węgla i stali?(2012-09-20 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  Czy takiego taboru nie można wyprodukować w Polsce? Brakuje w Polsce węgla i stali? A może miedzi? Brakuje inżynierów? Zaplecze naukowo-techniczne i surowcowe mamy prawdopodobnie lepsze niż we Włoszech. Dlaczego kupujemy?

  Odpowiedz
 • Sprowadzamy bo tak musi być.(2012-09-20 11:00) Zgłoś naruszenie 00

  Europa to dogorywający trup w którego nie warto wkładac złamanego grosza.

  Sami Prezesi koncernów z Europy widza Przyszłość w Azji... Tam ma byc dalej lokowana produkcja bo tam ludzie mając prace kupują.

  Trup juz mało kupuje i dogorywa emitując jeszcze trochę Obligacji...To Europa robi najlepiej. Obligacje.

  Odpowiedz
 • neron(2012-09-20 08:30) Zgłoś naruszenie 00

  tory są tylko pendolino sobie sobie na nich nie poradzi .

  Odpowiedz
 • ted(2012-09-20 13:26) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd z konkursu - to najlepsze rozwiązanie.Zresztą stosowane z zadaniowaniem w Singapurze.Ale u nas Tuskolandia kwitnie, etaty w powiatach i gminach tym bardziej... To jest najgorszy rząd od 20 lat.

  Odpowiedz
 • a.(2012-09-20 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Z Warszawy do Gdańska polecam PolskiBus. Odpowiednio wcześniej zakupiony bilet kosztuje 5-15 zł.

  Odpowiedz
 • politechnika śląska(2012-09-20 10:22) Zgłoś naruszenie 00

  "2" nie zadawaj głupich pytań, dzisiaj w Polsce nawet TACZKI nie potrafimy zrobić(kupujemy chińskie lub niemieckie)bo inżynier, śluszrzem wyjechali na zachodnie i południowe plantacje zbierać od truskawki po gruszki lub opanowali zmywaki.
  Zapamietaj,nocniki blaszane sprowadzamy z chin, plastikowe z niemiec. Kiedyś budowaliśmy np.statki,maszyny górn.dzisiaj nie stać nas na taczkę.

  Odpowiedz
 • dojeżdżający koleją(2012-09-21 07:53) Zgłoś naruszenie 00

  Dawniej parowozy jeździły szybciej i punktualniej niż kolej teraz. Więc to może to nie szybkość pociągu, ale organizacja jest tutaj istotna.
  Może zamiast inwestować miliony w jeden pociąg, kupić nowoczesny tabor dla przewozów regionalnych, aby ludzie nie jeździli w XXI wieku jak bydło, zgnieceni w brudnych, śmierdzących, przegrzanych albo wyziębionych wagonach.

  Odpowiedz
 • mar(2012-09-20 10:49) Zgłoś naruszenie 00

  W Polsce nic się nie opłaca robić. Najlepij by było ażeby Rząd tez zamówić z zagranicy >

  Odpowiedz
 • a(2012-09-20 17:41) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawe, kiedy w końcu rozliczy się urzędnikow za wydawanie pieniędzy podatników? Tak szpitale kupowaly sprzęt, który leżał w magazynach - czy ktoś w końcu rozliczy za to naszych ministrow i lekarzy ? A kto rozliczy Ministrę sportu za zrównanie wynagrodzeń sportowców niepełnosprawnych z pełnosprawnymi? Za co naszym pełnosprawnym placimy? Bo przecież nie za wyniki.

  Odpowiedz
 • Dziki kraj(2012-09-20 22:47) Zgłoś naruszenie 00

  To po kiego ktoś kupował te pociągi teraz ? To tak jak kupować samochód który będzie stał na parkingu 2 lata a cena jego spadnie o 8 tys zł .Nie dość że dochodzą koszty garażowania to jeszcze z każdym dniem tracimy na wartości pojazdu .Do tego kupiono pociągi z wersją wahadłową ,czyli droższą pomimo faktu ,że pociągi będą jeździć z taką prędkością ,że opcja wahadła jest zbędna. Banda kretynów rządząca krajem wybierana przez kolejnych kretynów i mamy to co mamy.Nikt nie liczy się z pieniędzmi publicznymi bo zawsze można podnieść podatki a miasta mogą wysłać w teren cieciów miejskich którzy polują na rowerzystów i parkujących na zakazach .

  Odpowiedz
 • KONRAD(2013-06-09 14:20) Zgłoś naruszenie 00

  KOWARY DWOREZC GLOWNY LIKWADCLII BRAKIUE PINIEDZY REMOTY NIE POLCA TOROW PKP WYSLI MINSRTEWO INFRASTRUKTURY BRAKIUE PIENIEDZY REMOTY PYTANIE DLACZEGIO BRAKIUE PIENIEDZY REMOTY NIE POLCA TOROW PKP

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!