« Powrót do artykułu

Laureaci konkursu Mazda Design 2012

Stylowe miejsca parkingowe, sanki jak model Mazdy CX-5, latawiec Mazda Teko - oto laureaci trzeciej edycji konkursu Mazda Design. Ten adresowany do architektów i designerów konkurs, realizowany był pod hasłem "Stwórz To Od Nowa".

mazda 2, motoryzacja EPA/DIEGO AZUBEL

żródło: Inne

W kategorii sprzęt sportowy dla Mazdy CX-5 nagrodę Grand Prix przyznano Janowi Godlewskiemu - za projekt sanek inspirowanych stylizacją Mazdy CX-5 fot. EPA/DIEGO AZUBEL

statystyki

Komentarze (1)

 • maciek_M(2012-07-03 19:58) Zgłoś naruszenie 00

  Należą się gratulacje laureatom. Kilka słów podsumowania.
  W kategorii sport nie było źle. Sanki są dobre, choć tu można by wybrać jeszcze inne propozycje, ale OK. Ja to kupuję, bo to bardzo dobry projekt. Latawiec raczej taki sobie, były lepsze, niemniej ogólnie ujdzie. Było sporo dobrych pomysłów i dobrze przedstawionych.
  Kategoria miejsce parkingowe- przestrzeń miejska: bardzo, bardzo słabo. Prawie nikt nie poradził sobie z ciężarem tematu i odpowiedzią na niego. Niestety grandprix czyli splashparking to największe rozczarowanie. Autko stoi chyba na miejscu o szerokości dla niepełnosprawnych, a i tak nie bardzo jest jak otworzyć drzwi i swobodnie wysiąść. Całość zajmuje miejsce dla trzech samochodów. Choć idea jest dosyć lotna i czytelna, to jednak były projekty, które lepiej odpowiadały na pytanie konkursowe "przestrzeń miejska, czy można wykrzesać coś jeszcze z parkingów". No i sam efekt samochodowego splash powinien być dynamiczny, a ten przedstawiony wygląda niestety jak rozstępujące się mojżeszowa woda.
  Wyróżnienie, za konkurencję parking, zdecydowanie słabe. Projekt maksymalnie dosłowny i wtórny, jedno jedyne miejsce gdzie można coś takiego zrealizować. Powstało klaustrofobiczne miejsce, bez możliwości otwarcia bagażnika i za niskie dla osób powyżej 180cm wzrostu.

  Głosowanie internautów… bez komentarza. Poziom nadesłanych prac ogólnie taki sobie, zdecydowanie najsłabsza edycja konkursu Mazdy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!