« Powrót do artykułu

Euro 2012: Wykonawcy żądają pieniędzy albo zwolnią 75 tys. osób

Firmy budujące autostrady zapowiadają lawinę pozwów przeciwko GDDKiA. Ich roszczenia opiewają na ponad 3 mld zł. Jeśli nie dostaną pieniędzy, połowa ze 150 tys. osób pracujących przy budowie dróg może stracić pracę

Budowa

żródło: ShutterStock

Składając oferty w przetargach w latach 2008 – 2010, wykonawcy nie przewidzieli wzrostu cen asfaltu i betonu orazi paliwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • pico(2012-04-26 17:04) Zgłoś naruszenie 00

  Niech Prezesi spadają na drzewo! Trzeba było nie stawać do przetargów tylko liczyć za co go zrealizują. Wara od państwowej kasy!

  Odpowiedz
 • a(2012-04-26 21:44) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież prawo przewiduje wzrost wynagrodzenia w razie wzrostu cen surowców. GDDKiA przegra sprawę w sądzie. Każdy wykonawca ma przecież taką klauzulę w umowie. Wzrost cen surowców i paliwa jest bez winy umawiających się stron.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2012-04-26 22:14) Zgłoś naruszenie 00

  Jest co prawda dosłownie kilka krajów na świecie gdzie kilometr autostrady jest droższy niż Polsce ale nasi zachodni sąsiedzi Niemcy czy południowi Czesi budują taniej podobnie amerykanie. Jakaż jest nasza niewiara w zdolności wysoko opłacanego menagmentu w zagranicznych centralach koncernów budowlanych oraz ich kolegów bankierów. Czyżby tak gremialnie co do jednego się pomylili? Kto z nas nie naużerał się z wykonawcami? Podobny los czeka urzędnikow GDDiA.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!