Polskie muzea, które można zwiedzić wirtualnie [KULTURA ONLINE]

Słynne obrazy z kolekcji książąt Czartoryskich, ogromne zbiory sztuki polskiej z Muzeum Narodowego w Warszawie, a może salon biedermeierowski Zamku Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej? Wiele polskich muzeów można zwiedzić bez wychodzenia z domu, wirtualnie. Oto siedem propozycji:

Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, fot. Rj1979 / Wikimedia Commons

żródło: Wikimedia Commons

Muzeum Narodowe w Krakowie

Bezcenne zbiory sztuki polskiej, europejskiej i pozaeuropejskiej podziwiać można w Muzeum Narodowym w Krakowie. Znajdują się tu m.in. kolekcje takich mistrzów jak: Jan Matejko, Józef Mehoffer, Stanisław Wyspiański czy Karol Szymanowski. Częścią zbiorów krakowskiego Muzeum Narodowego jest kolekcja Muzeum Książąt Czartoryskich, która słynie głównie z dwóch obrazów: "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci oraz "Krajobrazu z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta.

Link do wirtualnego zwiedzania Muzeum Narodowego w Krakowie >>>

Zobacz także:

Ninateka.pl: Filmy, koncerty i spektakle dostępne za darmo online #zostańwdomu >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Tajemnica 😑(2020-06-07 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    A co jeśli ktoś oblewa tylko z informatyki, ponieważ nie ma dobrego do tego urządzenia? A co jeśli z niektórych przedmiotów nauczyciele wysyłają tylko zadania i naucz się sam? ... Skoro uczniowie mają się przykładać, to może niektórzy nauczyciele wezmą w końcu się do roboty i zacznął coś wyjaśniać nawet w notatkach, a nie tylko wysyłać zadania i mieć gdzieś czy uczeń się czegoś nauczy tylko aby odesłał... No i co to ma być te wielkie zdalne nauczanie?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!