« Powrót do artykułu

Hulajnoga elektryczna na chodniku tylko gdy nie ma ścieżki rowerowej. Jest projekt noweli Prawa o ruchu drogowym

Hulajnogami elektrycznymi będzie można jeździć po chodnikach, ale tylko wtedy gdy nie ma ścieżki rowerowej - wynika z projektu noweli Prawa o ruchu drogowym. Będą one musiały ustępować pieszym, a ich dopuszczalna prędkość nie będzie mogła przekroczyć 25 km/h.

E-hulajnoga

żródło: ShutterStock

E-hulajnoga

statystyki

Komentarze (2)

  • Andrzej Kołakowski(2019-08-12 13:53) Zgłoś naruszenie 10

    A co z hulajnogami bez napędu elektrycznego, deskorolkami, rolkami, na których ludzie szaleją po ulicach i chodnikach, nie bacząc ani na samochody ani tym bardziej na pieszych, jeżdżąc na hulajnogach z małymi dziećmi a także po dwie osoby?

    Odpowiedz
  • marcinglivice(2019-08-08 02:22) Zgłoś naruszenie 04

    Ten projekt to w praktyce zakaz legalnego poruszania się hulajnogami elektrycznymi w większości miejsc. Nie będzie nimi wolno jechać po drodze z dopuszczalną prędkością powyżej 30 km/h (czyli 99% dróg), a w razie braku ścieżki rowerowej (norma), można wjechać tylko na chodnik mający co najmniej 2 metry szerokości. Większość chodników w PL, zwłaszcza poza centrami dużych miast nie ma 2 metrów szerokości, tylko 1,5 metra. Projekt zupełnie zatapia tę fantastyczną alternatywę dla samochodu. O to chodziło?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!