« Powrót do artykułu

Będą dopłaty do zakupu aut elektrycznych. Sprawdź, ile można zyskać

Indywidualni nabywcy samochodów z napędem elektrycznym będą mogli uzyskać wsparcie w wysokości do 30 proc. ceny, ale nie więcej niż 37, 5 tys. zł i na auta nie droższe niż 125 tys. zł. W przypadku samochodów napędzanych energią elektryczną wytwarzaną z wodoru w zainstalowanych w nim ogniwach paliwowych dopłata nie może przekroczyć 90 tys. zł, a cena 300 tys. zł.

Ładowanie elektrycznego samochodu

żródło: ShutterStock

Takie wsparcie przewiduje projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz rozliczania wsparcia udzielonego osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej, który minister energii rozesłał do konsultacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • pis to zaraza(2019-07-16 20:09) Zgłoś naruszenie 30

    Ciekawe czy jakaś korporacja dała w łapę rządowi. Takie dopłaty dla bogatych to skandal. Biedny kwota wolna 3091 zł. A bogaty dopłata do największego przekrętu XXI. Wieku pseudoekologicznych samochodow. Ciekawe kto zaplaci za utylizacje i skladowanie zużytych baterii? Gowin won Emilewicz won!!! Jesteście pasożytami.

    Odpowiedz
  • ktoś(2019-07-16 22:50) Zgłoś naruszenie 10

    a jakiego normalnego obywatela stać na taką drożyznę, z naszych podatków bogaci znowu będą się bogacić, a na dopłaty do zakupu czy remontu dachu nad głową nie ma, przecież tak dalej się nie da żyć!!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!