« Powrót do artykułu

Samochody elektryczne niebezpieczne dla podatników

O tym, że elektromobilność stoi w miejscu, świadczy nie tylko brak możliwości kupienia ekologicznych aut bez akcyzy. E-mobility stopuje także nowy, wyższy limit kosztów amortyzacji pojazdów na prąd. Po pierwsze dlatego, że nie dotyczy on popularnych hybryd, lecz jedynie aut elektrycznych. A po drugie, że do tych ostatnich i tak na razie nie może być zastosowany, bo choć przepisy już obowiązują, to na podwyższenie limitu wciąż nie ma zgody Komisji Europejskiej. Ale to nie koniec pułapek – kolejna dotyczy limitowania w kosztach składek autocasco.
Auta elektryczne

żródło: ShutterStock

E-mobility stopuje nowy, wyższy limit kosztów amortyzacji pojazdów na prąd.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Kornel(2018-04-21 14:40) Zgłoś naruszenie 11

  Niestety łatwo nie jest i faktycznie ciągle kłody pod nogi. Jak juz sie czlowiek zaczyna cieszyc, ze wreszcie faktycznie ta motoryzacja zaczyna nabierac tempa to kolejna blokada. Inicjatywa wymaga chyba duzych poswiecen zawsze. Tak czy inaczej miejmy nadzieje, ze jednak polacy i tak dopna swego. Poki co maszyna sie kreci: elektryki powstaja, stacji ładownia Greenwaya jest coraz wiecej a skoro jest postep to i warunki z czasem sie unormuja - musza!

  Odpowiedz
 • aha(2018-04-16 09:46) Zgłoś naruszenie 01

  Kaczyści nie mają czasu na właściwe rządzenie. Teraz walczą o stołki w samorządach. Opowiadają o sobie w stylu ,,Stefka Burczymuchy" i w tej grze dobrze wypada M. Morawiecki - komu dotację komu? Po uprzednim 10 % pożyczce od dotowanego z kasy Skarbu Państwa na szczytny cel. Gliński obdziela arystokratów z naszych pieniędzy, a cały PiS spłaca dawne pożyczki ludziom agencji watykańskiej - też z naszych pieniędzy. Wielka to będzie Polska, która zbudują tacy ludzie.

  Odpowiedz
 • gosc (2018-10-06 19:19) Zgłoś naruszenie 00

  w polsce jest pomysl na turystyke samochodami elektrycznymi po mazowszu wschodnim i podlasiu wlasni taki pomysl polskiego rzadu pis wlasnie dla polakow wszystkich wlasnie , aby polacy zwiedzali polske wschodnia mazowsza i podlasia samochodami elektrycznymi w polsce , aby polacy nauczyli sie jezdzic samochodami elektrycznymi w polsce - chcieli miec takie samochody elektryczne w polsce ,, jako elektromobilnosc polska , wlasnie i chciel wyporzczac lub wynajmowac samochody elektryczne na zwiedzanie polski wschodniej mazowsza i podlasia wlasnie od teraz w polsce 2018 / 2019 roku ..

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!