Transport publiczny

11 maja 2020 r.

– Nikt w Polsce nie dysponuje takim taborem, który w narzuconym reżimie obsłużyłby chętnych do poruszania się transportem publicznym – alarmuje Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Eksperci wyliczyli, że możliwości przewozowe komunikacji miejskiej zmniejszyły się do 15 proc. stanu poprzedniego.

Autobusowe limity poluzowane11 maja 2020 r.

Dozwolona liczba osób w komunikacji miejskiej wkrótce ma zostać zwiększona. Bez tego zabraknie taboru do przewozu stłoczonych na przystankach pasażerów – alarmują specjaliści.

14 kwietnia 2020 r.

Od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywać konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Do tego celu nie musi być wykorzystywana maseczka, wystarczy chustka lub szalik.

Czy w samochodzie trzeba nosić maseczkę? MZ odpowiada14 kwietnia 2020 r.

W samochodzie nie ma obowiązku noszenia maseczek, bo jesteśmy najczęściej w nim sami albo w tym gronie, w którym żyjemy w domu. Maseczki będą obowiązkowe w transporcie publicznym – wyjaśnił we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. W zakładach pracy pracodawca będzie mógł albo wprowadzić bezpieczne odległości między pracownikami, albo maseczki.