Transport publiczny

17 kwietnia 2019 r.

W zasadzie najważniejsza w tym kontekście jest struktura gminy. W przypadku gmin miejskich, które z organizacją transportu miejskiego raczej problemów nie mają, bo jest to ich codzienna praktyka od lat, dodatkowe działania muszą się koncentrować na przekonywaniu mieszkańców do korzystania z niego, by zmniejszyć korki i przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza.

Najważniejsza rzecz w gminie? Transport publiczny17 kwietnia 2019 r.

Jak ważna jest komunikacja w gminie i regionie, nie trzeba przekonywać. Rządzący zrobili z niej nawet jeden z ważnych punktów kampanii wyborczej. Transport zbiorowy mógłby być rozwiązaniem i problemów z przemieszczaniem się mieszkańców, i z jakością powietrza.

17 stycznia 2019 r.

Samorządowcy podnoszą też, że projekt w obecnej wersji doprowadziłby do biurokratyczno-organizacyjnego paraliżu.

Koło ratunkowe dla transportu publicznego już w ruchu17 stycznia 2019 r.

Prace nad nowelizacją ustawy o publicznym transporcie zbiorowym wkraczają w finalną fazę – przekonuje Ministerstwo Infrastruktury. Resort chciałby, by nowe przepisy weszły w życie jeszcze w I połowie br. Przy tym założeniu nowy system publicznego transportu zbiorowego zacząłby funkcjonować od stycznia 2022 r.

22 października 2018 r.

LOT

Fijoł: Trzeba wypracować strategię wzrostu i rozwoju22 października 2018 r.

- Kluczowe w uzyskaniu gospodarczej suwerenności jest między innymi opracowanie skutecznej strategii rozwoju, takiej która bazuje na lokalnych możliwościach, np. na rosnącym rynku. Lot trzy lata temu przewoził 4,5 mln pasażerów, obecnie przewozi ich 9 mln - mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. handlowych Polskie Linie Lotnicze LOT.

4 sierpnia 2018 r.

pociąg, kolej, transport

UTK: Tabor pasażerski lepszy, ale tylko trochę 4 sierpnia 2018 r.

Znaczna część taboru pasażerskiego nadal nie jest dostosowana do wymagań klienta, jednak w ostatnich latach zauważalny był wzrost komfortu podróżowania koleją - informuje w swojej analizie rynku kolejowego w Polsce za rok 2017 Urząd Transportu Kolejowego.