Transport publiczny

17 stycznia 2019 r.

Samorządowcy podnoszą też, że projekt w obecnej wersji doprowadziłby do biurokratyczno-organizacyjnego paraliżu.

Koło ratunkowe dla transportu publicznego już w ruchu17 stycznia 2019 r.

Prace nad nowelizacją ustawy o publicznym transporcie zbiorowym wkraczają w finalną fazę – przekonuje Ministerstwo Infrastruktury. Resort chciałby, by nowe przepisy weszły w życie jeszcze w I połowie br. Przy tym założeniu nowy system publicznego transportu zbiorowego zacząłby funkcjonować od stycznia 2022 r.

22 października 2018 r.

LOT

Fijoł: Trzeba wypracować strategię wzrostu i rozwoju22 października 2018 r.

- Kluczowe w uzyskaniu gospodarczej suwerenności jest między innymi opracowanie skutecznej strategii rozwoju, takiej która bazuje na lokalnych możliwościach, np. na rosnącym rynku. Lot trzy lata temu przewoził 4,5 mln pasażerów, obecnie przewozi ich 9 mln - mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. handlowych Polskie Linie Lotnicze LOT.

4 sierpnia 2018 r.

pociąg, kolej, transport

UTK: Tabor pasażerski lepszy, ale tylko trochę 4 sierpnia 2018 r.

Znaczna część taboru pasażerskiego nadal nie jest dostosowana do wymagań klienta, jednak w ostatnich latach zauważalny był wzrost komfortu podróżowania koleją - informuje w swojej analizie rynku kolejowego w Polsce za rok 2017 Urząd Transportu Kolejowego.

25 czerwca 2018 r.

Wbrew intencjom ustawodawcy, który chce zamalować białe komunikacyjne plamy, liczba dostępnych połączeń tylko się zmniejszy.

Nadjeżdża rewolucja w transporcie25 czerwca 2018 r.

Rząd ma nowy pomysł na to, jak przywrócić do życia upadające połączenia autobusowe. Uzdrowić rynek ma m.in. nowa definicja komunikacji miejskiej. Eksperci są jednak sceptyczni i przekonują, że może nas ona drogo kosztować, a powrót do zdrowia jest niepewny.

Serwisy Tematyczne