Transport prywatny

11 kwietnia 2018 r.

Wyrok stanowi więc zielone światło do zrównania pozycji Ubera z korporacjami taksówkowymi.

Uber zrobił swoje, Uber może odjechać. TSUE: Państwa członkowskie mogą samodzielnie zdecydować o karach11 kwietnia 2018 r.

Państwa członkowskie mogą samodzielnie zdecydować o nakładaniu kar na menedżerów zarządzających przedsiębiorstwem takim jak Uber oraz na łamiących prawo kierowców. Wynika tak z wczorajszego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Uber France. I choć orzeczenie wiąże jedynie sąd pytający, to jego skutki będą dostrzegalne w całej Europie. Mówiąc krótko: Uber, który przyczynił się do spadku cen przejazdów i wpłynął na rozwój nowoczesnych technologii w usługach przewozowych, jest w odwrocie. I już nie pozostała mu żadna nadzieja na ratunek.

18 grudnia 2017 r.

PolskiBus.com jest własnością Souter Souter Holdings Poland. W ciągu sześciu lat firma przewiozła swoimi autobusami 25 mln pasażerów

PolskiBus znika z naszych dróg. Co go zastąpi?18 grudnia 2017 r.

FlixBus oraz PolskiBus.com rozpoczynają strategiczną współpracę, w ramach której m.in. w 2018 r. zintegrują siatkę połączeń - poinformował dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce Michał Leman. Dodał, że autokary PolskiegoBusa.com do połowy przyszłego roku mają zostać przemalowane na barwy FlixBusa.

29 lipca 2016 r.

Kartel mógł uderzyć nie tylko w przedsiębiorców, którzy byli klientami wymienionych producentów, lecz także w klientów tych klientów.

UE rozjechała producentów ciężarówek! Branża transportowa ruszy z pozwami29 lipca 2016 r.

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli samochodów ciężarowych. Możecie iść do sądu i żądać od producentów takich marek, jak Volvo/Renault, Daimler, Iveco, DAF oraz MAN zwrotu części ceny, jaką zapłaciliście za kupione od nich auta. Tak, tak – to nie sen! Zielone światło daje Komisja Europejska. Zakończyła właśnie prowadzone przeciwko tym firmom postępowanie i ogłosiła, że przez kilkanaście lat uczestniczyły w kartelu ustalającym sztucznie m.in. ceny fabrycznych samochodów, w tym wysokość podwyżek. Czyli mówiąc krótko, na tym rynku zabrakło uczciwej i wymaganej przez Unię Europejską konkurencji. Efekt? Prawie 3 mld euro kary! Mimo że na biedne firmy nie trafiło, to i tak to musi boleć. Nikt bowiem wcześniej aż tyle za zmowę cenową nie zapłacił. Grzywny były o połowę niższe. Jednak nie o wysokość kary dziś chodzi.

19 lipca 2016 r.

Inicjatywa Stalexportu to dobra wiadomość dla kierowców korzystających z autostrady A4, bo pozwoli zmniejszyć kolejki do bramek.

Rusza prywatne e-myto na A419 lipca 2016 r.

Spełnia się czarny sen resortu infrastruktury. Pierwszy z autostradowych koncesjonariuszy – Stalexport – wprowadza własne płatności elektroniczne. To oznacza, że na razie nici z jednolitego systemu dla całego kraju.

16 kwietnia 2016 r.

Większość spośród działających w Polsce firm wynajmujących samoloty dla biznesu cieszy się dobrą opinią, a ULC nigdy nie wszczynał wobec nich procedury zawieszenia certyfikatu przewoźnika lotniczego.

Latanie na skróty16 kwietnia 2016 r.

Wynajem prywatnych odrzutowców to prestiżowy biznes. Ale pod powłoką luksusu kryją się też podejrzenia o nieprawidłowości.