Drogi

10 września 2018 r.

Według założeń głównymi źródłami finansowymi funduszu mają być wpłaty pochodzące z budżetu państwa i innych źródeł, m.in. spółek Skarbu Państwa.

Finansowa autostrada dla dróg lokalnych10 września 2018 r.

Rządzący chcą uruchomić nowy instrument wsparcia dla gmin na rozbudowę infrastruktury – Fundusz Dróg Samorządowych. Byłby to mechanizm stały, działający na podobnych zasadach jak Krajowy Fundusz Drogowy. Na pierwszy zastrzyk pieniędzy gminy mogłyby liczyć najprawdopodobniej już w przyszłym roku. Według planów rząd miałby bowiem przyjąć stosowną ustawę już w najbliższych tygodniach, niewykluczone, że jeszcze we wrześniu.

1 sierpnia 2018 r.

Zatrzymanie prezesa firmy budowlanej podejrzewanej o poważne nadużycia to efekt nasilenia walki z nieprawidłowościami w inwestycjach infrastrukturalnych przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro.

Budowa autostrady A4 na celowniku śledczych1 sierpnia 2018 r.

Przemyska prokuratura zatrzymała wczoraj prezesa jednej z firm budowlanych, której zlecono roboty przy odcinku autostrady A4. Chodzi o spółkę Tech-Max Budownictwo działającą na terenie Podkarpacia. Jej szef podejrzewany jest o przekręty na blisko 1 mln zł, a ofiarami oszustwa padło 20 podwykonawców. Prokuratura wystąpiła już do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Serwisy Tematyczne