PKP InterCity: Pociągi zwalniają, pasażerowie odchodzą

autor: Maciej Szczepaniuk23.01.2012, 07:04; Aktualizacja: 28.01.2012, 13:29

Wiosenna korekta rozkładu jazdy, wymuszona modernizacjami torów, jeszcze bardziej odstraszy pasażerów PKP InterCity. Dotychczasowy spadek sprzedaży biletów na najlepsze pociągi już sprawił, że przestały być dochodowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • A.(2012-01-23 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Na pocieszenie mamy PolskiBus, którym można podróżować tanio i od lutego krócej. Z Warszawy do Wrocławia z ponad 7 godzin już w 6 - w tygodniu nawet za 15 zł, a nawet mniej.
    Nie znoszę TLK i IC. Jeśli już muszę wybieram Regio albo poczciwą osobówkę.

    Odpowiedz
  • mrówa(2012-01-23 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli pociąg z Gdańska do Szczecina jedzie ponad 6 godzin ! To przecież tylko 350km ! Nikt nie żąda szybkości TGV, ale przynajmniej te 120km/h, cio chyba nie jest jakimś cudem, póki co osiągneliśmy stan kolejnictwa, jaki miał miejsce w Europie na początku XIX wieku.

    Odpowiedz
  • krasnopiura(2012-01-23 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Te społki czy predzej czy pózniej to i tak się rozpadną.W kolej trzeba inwestowac a nie tylko dyskutowac.Byłem maszynistą kupę lat i takiego bałaganu jaki obserwuję nie było nigdy.Co jeden to mądrzejszya w ..większosci to niedołuki kolejowi.Wszyscy z całymi rodzinami okupują biurka.Po prostu bałagan.Bedzie gorzej.Najlepiej niech zrobia wszystkie wagony sypialne,bo tory itak będą coraz gorsze a szybkosc pociągu zmaleje.

    Odpowiedz
  • bywam(2012-01-23 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne, w tym kraju nic nie jest dochodowe. Sprzedajmy wszystko, niech urzędnicy rozdzielą kasę. Po co nam tabor kolejowy, przecież ciężarówki spalają tyyyyyle oleju napędowego. I się opłaca.

    Odpowiedz
  • wiocha intercitowa(2012-01-23 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    sobota EX NORWID w sobote KRAKOW-GDANSK - 2 wagony nawalone co do sztuki , 3 wagony puste , cały skład bez firanek od strony korytarza ( ktoś zapomniał założyć czy oszczędzaja ) , brak gazet , postoje bezcelowe ( IŁAWA 40 minut ) ( GDANSK 30 minut ) ... staliśmy na stacjach bez celu ... - INTERCITY TO jedna wielka tragedia , POLSKIBUS i EUROLOT zabrał pasażerów i super - co z tego że obniżyli ceny o 30 % ... nic = INTERCITY to jeden wielki syf a jeszcze nie działające skanery konduktorów hi hi hi jeden wielki syf !

    Odpowiedz
  • Kolejorz(2012-01-23 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jest bardzo prosty sposob , caly zarzad PKP Polski Linie nastychmiast na bruk , bez zadnych odpraw i zakaz na 5 lat stanowisk kierowniczych , to samo z PKP IC . Zarobki nastepnych maja byc powiazane z sytuacja finansowa firma i ich profesjonalizmem. Wierzcie , ze zmiany beda blyskawiczne !!

    Odpowiedz
  • lubelak(2012-01-23 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    ja proponuje, zeby pociagi w Polsce w ogole stanely. Tory sprzeda sie na stal budowlana a trakty kolejowe przerobic pod autostrady (swietnie utwardzone podloze itp). No i problem z ministerstwem transportu rozwiazany!

    Odpowiedz
  • cd(2012-01-23 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Przy tych rządach nieudaczników, których głównym celem jest maksymalizacja wyprowadzania kapitału z Polski, żadne przedsięwzięcia nie będą pozytywne. Tylko indokrynacja Społeczeństwa przez ich Media przedłuża istnienie tych rządów. Polska Kolej jest obrazem rozkładu Polskiego Państwa.

    Odpowiedz
  • m(2012-01-23 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    BUS Pks -u z Lublina do Warszawy 7.01.12 r ( ze zniżką dla emeryta 25zł z groszami ) a pociąg z Warszawy do Lublina 8.01.12 r o godz. 12 47
    43 zł , za obsługą trzeba lecieć po peronie ,żeby zgłosić brak biletu wypisuje zgłoszenie na kartce (kolejka nie zdążyłam kupić w kasie )
    wypisanie biletu dodatkowo 10 zł ogółem 53 zł ( zniżka dopiero na podst, jakiegoś kwitu z ZUS ,nie wystarcza zielona legitymacja
    wybór prosty

    Odpowiedz
  • Mający pojęcie o kolei(2012-01-23 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli parowóz PM36 wybudowany w roku 1936r. osiągał prędkość 140 km/g. ,to o czym mówić w XXI wieku. Czym chcecie jeździć?

    Odpowiedz
  • krzysiekrr(2012-04-01 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    TLK tanie? od kiedy Z przejazd z Wrocławia do Ostrowa Wlkp. trzeba zapłacić 33 złote? to jest tanio? w dodatku pociąg jedzie od 2h. do 2,20h.
    33 złote na TLK, kiedyś bilet na tym odcinku kosztował 18 złoty.(było to bodajże 10-15 lat temu.)
    O połączeniach EIC I EX już nie wspominam z Wrocławia do Warszawy bilet kosztuje 130 złoty, kiedyś Express kosztował 70 złoty, ale to nie za tych rządów i całych tych spółek córek.

    Odpowiedz