statystyki

Ryzykowny powrót do najniższej ceny

autor: Sławomir Wikariak13.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 13.01.2020, 07:23
Jesienią minionego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że rozważa powrót do stosowania ceny jako jedynego kryterium.

Jesienią minionego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że rozważa powrót do stosowania ceny jako jedynego kryterium.źródło: ShutterStock

Powrót do stosowania ceny jako jedynego kryterium nie tylko byłby błędem, lecz może też oznaczać złamanie prawa – uważa Federacja Przedsiębiorców Polskich.

Jesienią minionego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że rozważa powrót do stosowania ceny jako jedynego kryterium. W minionym tygodniu w podobnym tonie wypowiedział się dla „Pulsu Biznesu” Tomasz Żuchowski, p.o. generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. Jego zdaniem dotychczas stosowane pozacenowe kryteria nie sprawdziły się, a wybór na podstawie samej ceny może pozwolić na obniżenie kosztów.

FPP w przesłanym DGP oświadczeniu przekonuje, że to błędne podejście. Zgadza się, że stosowanie terminu realizacji inwestycji jako jednego z kryteriów nie ma specjalnego sensu. Nie podważa to jednak, jej zdaniem, innych pozacenowych kryteriów.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie