Telefonia stacjonarna

13 kwietnia 2015 r.

logo Netia

Netia przedstawia GigaNagrywarkę13 kwietnia 2015 r.

Rusza nowa oferta cenowa telewizji Netii, a wraz z nią usługa GigaNagrywarka. Klienci Telewizji Osobistej będą mogli od 16 kwietnia 2015 rejestrować programy na 148 kanałach jednocześnie i cieszyć się nielimitowaną przestrzenią dyskową.

5 lutego 2015 r.

Uwolnienia części rynku telefonii stacjonarnej byłoby kolejnym krokiem w stronę deregulacji działalności telekomunikacyjnej w Polsce.

UKE chce częściowo deregulować rynek telefonii stacjonarnej5 lutego 2015 r.

Projekty decyzji zamieszczone na stronie internetowej UKE dotyczą świadczenia usługi krajowych oraz międzynarodowych połączeń telefonicznych w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej dla konsumentów oraz innych użytkowników końcowych. W ramach postępowania konsolidacyjnego UKE przesłał projekty decyzji do Komisji Europejskiej, Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC) oraz krajowych organów regulacyjnych państw członkowskich.

15 grudnia 2014 r.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd spółki ogłosił, że w pierwszym półroczu 2015 r., w ramach programu restrukturyzacyjnego Lajt 2.0, Netia zwolni ok. 400 osób

Wszystkie kłopoty Netii. Zwolnienia grupowe to jeszcze nie koniec problemów telekomu15 grudnia 2014 r.

Netia redukuje zatrudnienie i obniża koszty. Zdaniem analityków przez najbliższych kilka kwartałów będziemy obserwować wyścig malejących przychodów z cięciem kosztów. – Szacujemy, że w przyszłym roku przychody Netii spadną o 100 mln zł. Jeśli operator chce zachować dotychczasowe marże, musi ciąć wydatki – mówi Włodzimierz Giller z PKO BP.

2 lipca 2014 r.

Vectra

Inwestycja Vectry w Netię jest finansowa, nie będzie współpracy biznesowej2 lipca 2014 r.

Wezwanie do sprzedaży 33% akcji Netii jest inwestycją wyłącznie finansową, Vectra nie planuje łączenia działań biznesowych obu podmiotów, poinformował agencję ISBnews prezes Tomasz Żurański. Zakup akcji Netii zostanie sfinansowany ze środków własnych oraz kredytu bankowego, a Vectra liczy na zwrot z inwestycji m. in. regularnej dywidendzie. "Naszym celem jest zakup 33% akcji Netii, to przemyślana decyzja. Planując naszą strategię, patrząc na plany rozwojowe i inwestycyjne, uznaliśmy, że posiadamy potencjał na działalność finansową i inwestycyjną, która jest obok naszego core biznesu" - powiedział Żurański w rozmowie z ISBnews.

25 czerwca 2014 r.

Zdjęcie z operatora obowiązku dzielenia się infrastrukturą z takimi graczami jak Netia zachęcałoby do inwestowania w sieci światłowodowe.

Orange nie da łączy konkurencji25 czerwca 2014 r.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończył konsultacje w sprawie decyzji dotyczącej obowiązków regulacyjnych nałożonych na Orange na rynku szerokopasmowego internetu. Gdyby została przyjęta w proponowanym przez UKE kształcie, Orange nie miałby już obowiązku udostępniania konkurencji swoich łączy na obszarze większości największych szerokopasmowych rynków miejskich z wyłączeniem Gdańska, Krakowa i Poznania. Deregulacja objęłaby 76 gmin w całej Polsce.