Telefonia stacjonarna

13 lipca 2016 r.

Każdy administrator danych, czyli podmiot decydujący o celach i środkach przetwarzania danych, jest bowiem zobowiązany do właściwego zabezpieczenia danych osobowych.

Atak hakerów utrudnia zadośćuczynienie13 lipca 2016 r.

Utrata danych osobowych przez firmę, która zachowała wszelkie procedury związane z ustawą likwiduje możliwość skutecznego dochodzenia przez klientów roszczeń wynikających z Kodeksu cywilnego. Problemy z siecią Orange i T-Mobile rekompensują klientom. Od tych, skąd kradzione są dane konsumenci nie mogą wiele wyegzekwować. Źródło: GIODO.

30 marca 2016 r.

Badanie przeprowadzono w tradycyjnej eksperckiej formule sprawdzając stronę www pod kątem dostępnych form kontaktu, numerów telefonów oraz podstawowych informacji związanych z kontaktem.

Biometria głosowa: Jak działa na bankowej infolinii?30 marca 2016 r.

W lutym i marcu br. eksperci portalu MojeBankowanie.pl w ramach 2 edycji Instytucji roku 2016 zbadali jakość obsługi w zdalnych kanałach kontaktu. W tym roku rozszerzono liczbę badanych instytucji o 23 Towarzystwa oferujące ubezpieczenia na życie. Czym nas zaskoczono tym razem? Odpowiedź na zapytanie e-mailowe w 2 minuty, zdjęcie osoby odpowiadającej na zapytanie, 11 proc. połączeń bez konieczności oczekiwania i biometria głosowa to elementy na które warto zwrócić uwagę.

26 lutego 2016 r.

Wykorzystywanie danych osobowych do celów telemarketingowych wymaga zgody osoby, której dane dotyczą

Prawo telekomunikacyjne: Zgoda wymagana też przez ustawę o ochronie danych26 lutego 2016 r.

Wykorzystywanie danych osobowych do celów telemarketingowych wymaga zgody osoby, której dane dotyczą. Zgodnie bowiem z art. 172 ust. 1 prawa telekomunikacyjnego zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego - mówi w wywiadzie dla DGP dr Edyta Bielak-Jomaa generalny inspektor ochrony danych osobowych.

21 września 2015 r.

Możliwość przeniesienia numeru telefonu stacjonarnego w ramach tej samej sieci istnieje wtedy, gdy można utrzymać ten sam numer.

Numer telefonu można przenieść tylko w najbliższą okolicę21 września 2015 r.

Mam telefon stacjonarny wraz z dostępem do internetu. Wkrótce jednak zamierzam zmienić miejsce zamieszkania – przeprowadzam się do sąsiedniego województwa. Powiedziano mi, że nie ma możliwości przeniesienia mojego numeru telefonicznego. Zdawało mi się, że przy zmianie miejsca zamieszkania jest to możliwe – pisze pan Karol. – Zależy mi na tym, bo dużo pracuję przez telefon, chciałbym, by moi zleceniodawcy nie stracili ze mną kontaktu – tłumaczy mężczyzna

16 września 2015 r.

telefon, konsument

Udawanie znanej marki pozostaje bezkarne16 września 2015 r.

Phishing lub bezpośrednie wprowadzanie w błąd przez telefon to znane praktyki oszustów, które prowadzą do utraty danych i pieniędzy. Poszkodowani przedsiębiorcy oraz organy kontroli nie dysponują narzędziami, które chroniłyby klientów.

10 lipca 2015 r.

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni mają uzyskać także większą pomoc ze strony urzędników.

Wsparcie dla biznesu da szybszy internet10 lipca 2015 r.

Firmy telekomunikacyjne muszą otrzymać wiele ułatwień przy kładzeniu sieci. W przeciwnym razie Polska nie zdoła do 2020 r. wypełnić unijnych wymogów, które przewidują, że każdy obywatel powinien mieć dostęp do szybkiego szerokopasmowego internetu.

4 lipca 2015 r.

Jaki internet wybierają Polacy?

Największą popularnością cieszył się dostęp do Internetu o przepływności od 2 Mb/s do 10 Mb/s, z którego korzystało ponad 45 proc. abonentów. W związku z szybkim rozwojem usług wymagających łączy o dużej przepływności klienci coraz częściej decydują się na zdecydowanie szybszy dostęp do sieci. W 2014 r. 21,5 proc. posiadało łącze pozwalające łączyć się z Internetem z prędkością od 30 Mb/s do 100 Mb/.s. Ile płaciliśmy za ten dostęp? 

Najwyższe koszty z tytułu korzystania ze stacjonarnego dostępu do sieci w 2014 r. 
ponosili mieszkańcy Cypru, Irlandii i Hiszpanii. Najniższe z kolei ceny obowiązywały w krajach takich jak Estonia, Litwa, Łotwa i Słowacja.

Internet stacjonarny drogi czy tani? Zobacz, jak Polska wypada na tle UE4 lipca 2015 r.

UKE opublikowało coroczny Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Tym razem za 2014 rok. Raport sporządzony na podstawie danych przekazanych w ramach corocznej sprawozdawczości przedsiębiorców telekomunikacyjnych, zgodnie z art. 7 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zawiera on m. in. ceny interentu stacjonarnego w Polsce i UE. Nie jest u nas tak drogo, ale mogłoby być o wiele taniej.