Telefonia mobilna

9 września 2019 r.

Trybunał stwierdził, że z treści dyrektywy wynika, iż „wszystkie wywołania jednolitego europejskiego numeru alarmowego” są objęte obowiązkiem udostępnienia informacji o lokalizacji osoby wykonującej połączenie

Lokalizacja dzwoniącego pod 112 także bez SIM9 września 2019 r.

Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne są zobowiązane do nieodpłatnego udostępniania organowi zajmującemu się połączeniami alarmowymi z numerem 112 danych umożliwiających zlokalizowanie osoby wykonującej połączenie. Obowiązek ten dotyczy również tych sytuacji, w których w telefonie, z którego realizowane jest połączenie, nie ma aktywnej karty SIM. Stwierdził tak Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w litewskiej sprawie.

5 sierpnia 2019 r.

Huawei

Chiny chcą równego traktowania Huaweia5 sierpnia 2019 r.

- Skoro nasz najważniejszy sojusznik, USA, „odpuszcza” chińskiemu koncernowi, to dlaczego my mamy ograniczać nasz rozwój 5G oparty o najnowsze technologie? - mówi Grzegorz Czelej, senator PiS, przewodniczący Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej

11 lipca 2019 r.

Sprawa dotyczyła największego serwisu handlowego na świecie, czyli Amazonu. Został on pozwany przez niemiecką federację organizacji konsumenckich.

Sklepy internetowe mogą działać bez telefonu11 lipca 2019 r.

Platformy takie jak Amazon nie muszą udostępniać swym klientom numerów telefonów. Liczy się to, żeby zapewniały szybkie i skuteczne kanały do porozumiewania się, a jakie one będą, tego już przepisy nie powinny narzucać – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

2 lipca 2019 r.

W trakcie szczytu Huawei i ponad 30 partnerów branżowych wspólnie przeprowadziło uroczystość utworzenia sojuszu sieci deterministycznej 5G i bazy innowacji branżowych.

Zróżnicowane i deterministyczne możliwości 5G przysłużą się tysiącom branż2 lipca 2019 r.

Na targach MWC 19 w Szanghaju odbył się Szczyt Sieci Deterministycznej 5G. W trakcie szczytu firma Huawei wraz z ponad 30 partnerami branżowymi wspólnie zawiązała sojusz branżowy i ustanowiła bazę innowacji branżowych sieci deterministycznej 5G. Nowe inicjatywy mają na celu ciągłą promocję konsensusu co do rozwoju branży i tworzenia ekosystemu oraz przyspieszenie rozwoju branży 5G.