« Powrót do artykułu

Telekomunikacja: Niewiele skarg składanych na uciążliwy telemarketing

Przepisy, które miały ukrócić nękanie konsumentów przez telefon czy e-mail, pozostają martwe. W ciągu dwóch lat wszczęto zaledwie cztery postępowania przeciwko naruszającym je firmom.

telefon, telekomunikacja, konsument, call center, komórka

żródło: ShutterStock

Chyba trudno znaleźć osobę, która nie była bombardowana niechcianymi ofertami. Dlatego też ustawodawca zdecydował się postawić tamę tego typu praktykom.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • poszkodowany(2016-10-10 16:40) Zgłoś naruszenie 40

  Z tekstu wynika, że skarg jest dużo (ponad 300). Problem w tym, że UKE - jak wynika z tekstu - wszczął 3 postępowania. Tj. jedna na 100 skarg kończy się wszczęciem stosownego postępowania - przepisy są zatem "martwe" z powodu bezczynności UKE, który ma najlepsze narzędzia do karania naruszycieli. #PańśtwoTeoretyczne

  Odpowiedz
 • konsument(2016-10-12 21:43) Zgłoś naruszenie 40

  ja wysłałem pisma do uke, giodo i uokik w sprawie spamu i nękających telemarketerów (również wymienionych w tym artykule). wszystkie te instytucje zbywają obywatela. podają gąszcz przepisów, odsyłają wzajemnie do siebie - spychologia.

  Odpowiedz
 • cd(2016-10-12 13:10) Zgłoś naruszenie 20

  Skarg i powodów do nich jest multum ale operator tak się "zorganizował", że nie wiadomo gdzie i komu te skargi składać

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!