« Powrót do artykułu

UKE skontrolował rynek smartfonów i tabletów. Sprawdź, które urządzenia nie spełniają wymogów

Pod koniec 2015 r., Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej postanowił przeprowadzić kampanię kontrolną poświęconą wyłącznie tabletom i smartfonom. Jej celem była weryfikacja spełniania przez te urządzenia wymagań (zarówno formalnych, jak i technicznych) określonych w dyrektywach europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem spełniania wymagań w zakresie bezpieczeństwa ich użytkowników.

internet, smartfon, tablet

żródło: ShutterStock

Przez ostatnie lata na rynku elektroniki przeznaczonej do użytku osobistego jednymi ze zdecydowanych liderów stały się smartfony i tablety.

statystyki

Komentarze (1)

  • Toni(2016-02-25 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    I co dalej ? Urzędu Komunikacji Elektronicznej "W stosunku do podmiotów odpowiedzialnych za wprowadzenie do obrotu urządzeń niezgodnych z wymaganiami, w dwóch przypadkach – wszczęto pokontrolne postępowania administracyjne ...." A co z tego postępowania wynika dla Konsumenta? Nie widziałem dużego ogłoszenia prasowego wzywającego Klientów, którzy zostali nabici w Tablet do zwrotu produktu. " W toku prowadzonej kontroli stwierdzono niezgodności formalne lub techniczne jedynie w stosunku do 3 modeli urządzeń, co stanowi udział na poziomie ok. 19 % kontrolowanych urządzeń " Czytając ze zrozumieniem co 5 wyrób wprowadzony do obrotu nie spełnia wymagań ale 4 są dobre. Urząd może pochwalić się wynikiem kontroli. śmiech przez łzy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!