Internet stacjonarny drogi czy tani? Zobacz, jak Polska wypada na tle UE

UKE opublikowało coroczny Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Tym razem za 2014 rok. Raport sporządzony na podstawie danych przekazanych w ramach corocznej sprawozdawczości przedsiębiorców telekomunikacyjnych, zgodnie z art. 7 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zawiera on m. in. ceny interentu stacjonarnego w Polsce i UE. Nie jest u nas tak drogo, ale mogłoby być o wiele taniej.

kobieta, komputer

żródło: ShutterStock

Jaki internet wybierają Polacy?

Największą popularnością cieszył się dostęp do Internetu o przepływności od 2 Mb/s do 10 Mb/s, z którego korzystało ponad 45 proc. abonentów. W związku z szybkim rozwojem usług wymagających łączy o dużej przepływności klienci coraz częściej decydują się na zdecydowanie szybszy dostęp do sieci. W 2014 r. 21,5 proc. posiadało łącze pozwalające łączyć się z Internetem z prędkością od 30 Mb/s do 100 Mb/.s. Ile płaciliśmy za ten dostęp?

Najwyższe koszty z tytułu korzystania ze stacjonarnego dostępu do sieci w 2014 r. ponosili mieszkańcy Cypru, Irlandii i Hiszpanii. Najniższe z kolei ceny obowiązywały w krajach takich jak Estonia, Litwa, Łotwa i Słowacja.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • internauta(2015-07-04 22:07) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowna redakcjo , proszę zweryfikować dane na prawdziwe . W analizie należy uwzględnić łączny koszt wnoszonych opłat za internet i telewizję ( internet i dzierżawa linii telefonicznej) .Po prostu można wziąć czasem u któregoś dostawcy sam internet ale opłaty sięgają ponad 200 zł . Ja mam internet z kablówki i aby płacić względnie normalną cenę musiałem wziąć pakiet telewizyjny bo w przeciwnym razie opłata wynosiłaby jak pisałem wcześniej ponad 200 zł. a z pakietem TV płacę ok. 120 zł. Podobnie jest z łączem stacjonarnym trzeba zapłacić 30 zł za konserwację linii. Ale rzetelne podejście nie pasuje do celu artykułu bo jak to bywa ze statystyką wszystko można przedstawić za wyjątkiem prawdy.

  Odpowiedz
 • ot co(2015-07-11 13:31) Zgłoś naruszenie 00

  A mnie przy rencie 800zł stać tylko na darmowe AERO2.

  Odpowiedz
 • Wojti(2015-07-08 16:37) Zgłoś naruszenie 00

  najlepiej zafundować sobie net razem z tv. w gigakablówce cena naprawdę nie zabija

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!