Najlepsze plaże świata w 2014 roku

Portal Tripadvisor opublikował najnowszy ranking najlepszych na świecie plaż w 2014 roku. Zobaczcie galerię zdjęć najlepszych plaż zdaniem turystów z całego świata.

 • Baia do Sancho – plaża położona na brazylijskiej wyspie Fernando de Noronha. Największą atrakcją tej tropikalnej wyspy jest morska fauna i flora. Wyspa, a raczej otaczające ją wody są idealnym miejscem do miłośników nurkowania. W 2001 r. UNESCO wpisało Fernando de Noronha, wraz z wyspami Rocas, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 • Grace Bay – to przepiękna plaża z drobnym białym piaskiem położona na wyspie Providenciales, która należy do grup wysp Caicos w archipelagu Bahamy na Oceanie Atlantyckim.
 • Plaża Flamenco na wyspie Culebra, która należy do Portoryko w Ameryce Środkowej. Portoryko leży w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego, a średnia roczna temperatura wynosi 26 °C.
 • Rabbit Beach na Lampedusie. Lampedusa to włoska wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym, należąca do archipelagu Wysp Pelagijskich.
 • Plaża Whitehaven w Australii. Jest to długa 7-km plaża położona na wyspie Whitesunday. Sama plaża robi wg turystów niesamowite wrażenie. Niezwykle piękna biała plaża jest otoczona przez ciepłą i krystaliczną wodę.
 • Playa de ses Illetes na hiszpańskiej Formenterze, wyspie należącej do Balearów, położonej na Morzu Śródziemnym. Formentera słynie z długich piaszczystych plaż, które są uznawane za jedne z najlepszych na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego.
 • Anse Lazio – plaża na wyspie Praslin, która należy do archipelagu Seszelów. Główną gałęzią przemysłu na wyspie Praslin jest turystyka. Praslin słynie bowiem z niezwykle pięknych plaż i luksusowych hoteli. Częściowo wyspa jest również porośnięta lasem tropikalnym, który należy do Parku Narodowego Praslin.
 • Plaża Lanikai znajduje się na Hawajach, a dokładnie na wyspie Oahu. Plaża liczy zaledwie 500 metrów, ale ze względu na swój niebywały urok od wielu lat jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.
 • Rhossili Bay – walijska plaża położona obok miasta Swansea w Wielkiej Brytanii. Turyści określają ja mianem jednej z najpiękniejszych na świecie. A majestatyczność samej plaży potwierdza jej dzikość – co uznawane jest za duży atut Rhossili Bay.
 • Playa Norte na Wyspie Isla Mujeres, która należy do Meksyku. Isla Mujeres leży w odległości zaledwie 8 km do półwyspu Jukatan.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!