Nie samym abonamentem żyje operator. Zobacz różne usługi, na których zarabiają firmy telekomunikacyjne

Oferta operatorów komórkowych skupia się głównie na sprzedaży usług telekomunikacyjnych, głosowych jak i pakietów internetowych. Często oferują jednak swoim klientom też produkty do domu, ubrania czy prąd.

telefony komórkowe, komórki

żródło: ShutterStock

Sprzedaż i skup telefonów

Sprzedaż klientom telefonów komórkowych to dochodowy interes dla operatorów. Marże sięgają 20-30 procent, a bywają przypadki, że więcej. Dotyczy to w szczególności telefonów rzadkich i drogich, a więc często niedostępnyuch dla większosci klientów od ręki.

Jednocześnie firmy telekomunikacyjne za pośrednictwem swoich brandów skupują telefony od swoich klientów po upływie czasu umowy, także często z wysokim zyskiem. W zamian za telefon klienciu uzyskują zniżkę na kolejny telefon w sieci lub gotówkę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • nono(2014-11-22 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    To oczywiste, że firmy telekomunikacyjne nie zarabiają tylko na internecie... Ja obecnie korzystam z usług Play i zarabiają na mnie całkiem nieźle. Mam u nich zarówno telefon jak i internet. W niedługim czasie planuję jednak przeniesienie się do innej sieci. Jakiś czas temu trafiłam na ofertę firmy Truphone i chyba z niej skorzystam zwłaszcza, że mają bardzo tanie rozmowy międzynarodowe i internet za granicą.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!