Raport: zobacz, dokąd polecisz w wakacje z polskich lotnisk

W niedzielę 31 marca 2013 wraz ze zmianą czasu zimowego na letni zmieniły się siatki lotów z polskich lotnisk. Do rozkładów wraca wiele połączeń sezonowych, pojawiło się też kilka nowych kierunków. Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.pl przyjrzało się siatce połączeń lotniczych z Polski i przygotowało raport, dokąd i w jakie dni tygodnia można polecieć z poszczególnych lotnisk.

 • Zobaczcie, dokąd możecie polecieć podczas wakacji z poszczególnych polskich lotnisk.
 • Bydgoskie lotnisko oferuje swoim podróżnym niewiele połączeń lotniczych. Jedynym przewoźnikiem, który obsługuje regularne zagraniczne połączenia jest Ryanair. Regularne loty z Bydgoszczy do Warszawy oferują zaś Polskie Linie Lotnicze LOT. Sezon letni 2013 nie przyniesie zbyt wielu zmian. Do rozkładu wróciło połączenie do Barcelony Girony. Zmienią się dni operacji lotniczych na kierunkach Dublin i Dusseldorf Weeze. Podróżni korzystający z lotniska w Bydgoszczy mogą bezpośrednio polecieć jeszcze - tak jak w ubiegłym sezonie - do Londynu i Birmingham.
 • Nowy sezon przyniósł kilka zmian w rozkładzie lotów z Gdańska. Wracają sezonowe loty do Barcelony Girony oraz loty do Birmingham z Ryanair. Wizz Air ponownie będzie oferował loty do Rzymu. Wizz Air uruchomi nowe połączenia do Norwegii do Alesund (loty będą obsługiwane trzy razy w tygodniu) oraz do Kristiansand (loty rozpoczną się 15 maja i będą odbywały się dwa razy w tygodniu). Niestety w ramach reorganizacji siatki połączeń Wizz Air zdecydował się na zawieszenie mniej popularnych lotów do Cork w Irlandii. Z kolei Ryanair zrezygnował z obsługiwania lotów do Eindhoven. Eurolot zaproponował aż cztery nowe połączenia do Chorwacji: do Dubrownika, Zadaru, Rijeki oraz do Splitu.
 • Katowickie lotnisko zyska w sezonie letnim kilka ciekawych połączeń. Wśród nich między innymi: Alicante, Barcelona Girona i Chania z Ryanair. Z kolei Wizz Air zaproponuje pasażerom bezpośrednie loty do Gruzji (Kutaisi od 18 maja) na Cypr (Larnaka od 30 maja) i do Neapolu (od 21 maja).
 • Sezon letni przyniesie wiele zmian dla krakowskiego lotniska. Podróżni będą mieli do dyspozycji aż 8 nowych połączeń: Dubrownik (Eurolot), Dortmund, Göteborg, Kos, Manchester (Ryanair), Londyn Southend (Easy Jet – od czerwca), Rzym Fiumicino (Alitalia), Trondheim (Norwegian). Do rozkładu wróciły także połączenia sezonowe: Cagliari, Majorka, Malaga, Malta, Pafos, Piza, Trapani (Ryanair), Helsinki (Finair), Stuttgart (Germanwings). Air Berlin zwiększył częstotliwość swoich lotów do Berlina - będą teraz odbywać się trzy razy dziennie. Częściej polecimy też do Moskwy (z Aeroflotem) oraz do Amsterdamu i Zurychu (z Eurolot). Siatka połączeń z Krakowa jest bardzo bogata. Lotnisko oferuje aż 61 połączeń. Z Balic możemy bezpośrednio polecieć m.in do: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Islandii, Rosji, Norwegii, Niemiec, Włoch, Belgii, Danii, Szwecji, Francji i Austrii.
 • Łódzkie lotnisko zyska w sezonie letnim dwa połączenia. Już 15 marca wróciło połączenie do Bristolu, zaś od 11 maja będzie można ponownie polecieć do Mediolanu Bergamo. Zwiększy się także liczba lotów do Londynu. Ryanair będzie obsługiwał loty do Stansted codziennie. Niestety już w styczniu Wizz Air skasował loty do Dortmundu. W sezonie letnim węgierski przewoźnik oferuje z Łodzi wyłącznie loty do Londynu Luton, które odbywać się będą tylko do końca maja. Tradycyjnie już zmienią się dni operacji na kierunkach: East Midlands, Liverpool i Dublin. Także Wizz Air zmienia dni lotów do Londynu Luton - zamiast we wtorki i soboty, połączenia będą obsługiwane w czwartki i niedziele.
 • W sezonie zimowym działalność operacyjną rozpoczęło lotnisko w Lublinie. Z nowego portu lotniczego latają Wizz Air i Ryanair. W sezonie letnim lotnisko zyska jedno nowe połączenie do Liverpoolu. Wizz Air będzie latał do Londynu Luton i Oslo Torp, zaś Ryanair będzie obsługiwał loty do Liverpoolu, Londynu Stansted i Dublina.
 • W sezonie letnim poznańskie lotnisko będzie oferować loty w 25 kierunkach. Połączenia będą obsługiwane przez czterech przewoźników tradycyjnych (Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansę, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS oraz Eurolot), a także dwóch przewoźników niskokosztowych – Ryanair i Wizz Air. Od 24 marca Ryanair wznowił rejsy do Mediolanu Bergamo, zaś 25 marca powróciło sezonowe połączenie do Palma de Mallorca Pod koniec marca Wizz Air zainauguruje nowe połączenie do Bergen w Norwegii, a także przywróci rejsy na główne lotnisko w Barcelonie - El Prat. Natomiast od 15 czerwca powróci sezonowe połączenie linii Wizz Air do Burgas w Bułgarii. Od 27 kwietnia pojawią się dwie sezonowe nowości linii Eurolot – chorwacki Zadar i Dubrownik. Natomiast od 30 kwietnia Ryanair zainauguruje nowy regularny kierunek - East Midlands w Wielkiej Brytanii. Nie obejdzie się bez redukcji siatki lotów: tylko do końca marca br. realizowane będą rejsy na trasie Poznań-Kraków, obsługiwane przez linię lotniczą Eurolot. Wizz Air podjął decyzję o restrukturyzacji swojej siatki połączeń z Poznania. W związku z tym połączenia do Dortmundu i Cork będą dostępne z Ławicy tylko do 8 kwietnia br.
 • Lotnisko w Rzeszowie odzyskuje na wiosnę sezonowe połączenia do Barcelony Girony i do Bristolu. Dodatkowo Ryanair będzie obsługiwał trzy nowe trasy: od 31 marca do Trapani na Sycylii i do Glasgow, zaś od 30 kwietnia do Oslo Rygge. Pasażerowie, korzystający z rzeszowskiego lotniska mogą bezpośrednio polecieć do: Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii i Niemiec.
 • W tym roku lotnisko w Szczecinie nie straciło żadnego połączenia. Powróciły sezonowe loty do Edynburga z Ryanair. Przewoźnik uruchomi także w kwietniu nowe połączenie do Bristolu. Wizz Air zainaugurował swoją obecność na lotnisku w Szczecinie w połowie marca, oferując podróżnym dwa nowe połączenia: do Oslo Torp i Stavanger. Pasażerowie podróżujący ze Szczecina mają w tym sezonie do wyboru loty do 8 miast w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Irlandii oraz połączenie do Warszawy.
 • Letni rozkład lotów warszawskiego Lotniska Chopina przedstawia się naprawdę imponująco. Pasażerowie znajdą w nim wiele ciekawych połączeń, głównie za sprawą obecności Ryanair i Wizz Air na lotnisku w związku z problemami lotniska Modlin. PLL LOT restrukturyzują swoją siatkę lotów - z tego powodu z rozkładu zniknęły loty do Kairu i Erywania. Z kolei z nowości warto wspomnieć o lotach Wizz Air do Gruzji - już 24 kwietnia rusza połączenie do Kutaisi.
 • W nowym sezonie wrocławskie lotnisko zaoferuje łączenie loty do ponad 60 miast. Znajdziemy w tym 34 połączenia regularne - 27 połączeń niskokosztowych i 7 tradycyjnych. Całość dopełnia 30 kierunków czarterowych. Wiosną wracają popularne południowe kierunki, które zadebiutowały w rozkładzie lotów w ubiegłym roku (m.in. Kreta Chania, Malta, Wenecja Treviso). Do wyboru tego lata będą ponownie typowo wakacyjne połączenia z oferty irlandzkiego przewoźnika, m.in. do: Barcelony Girony, Alicante, Malagi, Mediolanu, Bolonii czy Rzymu. Do rozkładu wraca także sezonowe połączenie do Bournemouth. Z liniami Wizz Air, które od ponad dwóch lat mają we Wrocławiu swoją bazę operacyjną, będzie można w nowym sezonie polecieć do: Paryża Beauvais (takie połączenie oferuje również Ryanair), Oslo Torp, Londynu Luton, Einhoven czy Dortmundu. W nowym sezonie Eurolot będzie oferował loty do Gdańska, a od 13 czerwca także do Zadaru w Chorwacji - to gorąca nowość w sezonie letnim.
 • Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym tylko jedno połączenie regularne - do Warszawy. Połączenie obsługiwane jest codziennie oprócz sobót przez linię Sprint Air.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

 • Wiktor(2013-04-30 09:28) Zgłoś naruszenie 00

  Ja nie polecę nigdzie, dlatego, że zdecydowałem się, zresztą nie pierwszy raz, na wycieczkę objazdową. Jadę z Almaturem (z nimi jeżdżę najczęściej, mają najlepsze wycieczki, wiem to z doświadczenia), w tym roku postawiłem na Turcję.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!