Kraje najbardziej nieprzyjazne turystom

Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało ostatnio raport, który ma na celu podnoszenie konkurencyjności turystyki poszczególnych państw. Jedną z kategorii było nastawienie do turystów. Pod uwagę były brane m.in.: nastawienie mieszkańców danego kraju do turystów, bezpieczeństwo, ceny oraz infrastruktura. Zobacz 10 krajów, które są najmniej przyjazne dla turystów.

 • 10. miejsce – Mongolia, która nie ma sprzyjających warunków do rozwoju turystki. Większość kraju jest bezludna i pusta. W związku z tym nie w Mongolii trudno szukać odpowiedniej infrastruktury, która umożliwiłaby swobodny rozwój turystyki. Dodatkowo w Mongolii nie znajdziemy wielu zabytków, które są w stanie przyciągnąć na dużą skalę turystów z całego świata.
 • Na 9. miejscu uplasowała się Bułgaria. Jej pozycja może dziwić, ze względu na fakt, że jest to jedna z popularniejszych destynacji urlopowych. Nie tyko sama Bułgaria, ale również jej stolica – Sofia, została uznana w innym rankingu za najmniej przyjazną stolicę Unii Europejskiej.
 • Słowacja – w rankingu najbardziej nieprzyjaznych krajów zajęła 8. pozycję. Uznanie Słowacji jako jednego z najmniej przyjaznych dla turystów krajów, jest nieco zadziwiające, biorąc pod uwagę ilość turystów, którzy corocznie odwiedzają naszego południowego sąsiada.
 • 7. miejsce - Pakistan. Obecność Pakistanu w tym niechlubnym rankingu nie powinna dziwić. Jest to kraj niezwykle niebezpieczny dla turystów. Zagrożeniami przede wszystkim jest przestępczość kryminalna oraz możliwość zamachów terrorystycznych. W Pakistanie zanotowano również przypadki porwań turystów dla okupu.
 • Iran – 6. miejsce. Sami Irańczycy dla turystów są niezwykle uprzejmym i miłym narodem. Iran to również piękny kraj, bogaty w wiele zabytków, które na pewno warto zobaczyć. Powodem do obaw, mogą być częste przypadki drobnych kradzieży, których ofiarami padają turyści. Wystarczy jednak zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa.
 • Łotwa – 5. miejsce w rankingu najmniej przyjaznych turystom krajów świata. Wysoko pozycja Łotwy może dziwić. Na Łotwie nie ma podwyższonego zagrożenia przestępczością. Ja wszędzie trzeba zachować podstawowe środki bezpieczeństwa.
 • Kuwejt – zdobył 4. miejsce. Swoją pozycję na liście najmniej przyjaznych krajów zawdzięcza przede wszystkim swoim rygorystycznym muzułmańskim normom religijnym, o których często zapominają odwiedzający ten kraj turyści. Szczególnie kobiety powinny pamiętać o odpowiednim ubiorze – nie powinny zakładać zbyt krótkich sukienek, szortów lub bluzek ze zbyt głębokim dekoltem.
 • 3. miejsce – Rosja. Ten największy kraj świata znalazł się na podium najmniej przyjaznych turystom. W Rosji wbrew pozorom nie występuje szczególnie wysokie niebezpieczeństwa, a swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim nastawieniem mieszkańców do turystów.
 • Wenezuela – zajmuje 2. miejsce najmniej przyjaznych dla turystów krajów świata. Swoją nieciekawą reputację zawdzięcza przede wszystkim wysoką przestępczością, napadami rabunkowymi. Dodatkowo turyści mogą natrafić na licznych naciągaczy. Nie dotyczy to tylko taksówkarzy, ale nawet osób pracujących na lotniskach, które nielegalnie próbują wyłudzić od obcokrajowców pieniądze.
 • 1. miejsce w rankingu najmniej przyjaznych krajów zajęła… Boliwia. Jest to związane z agresywnymi zachowaniami miejscowej ludności w stosunku do turystów, zwłaszcza z dala od dużych ośrodków miejskich. Dodatkowo w Boliwii trzeba uważać na napady rabunkowe. Jak w każdym miejscu na ziemi należy uważać na naciągaczy.
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!