Miasta świata, które zdaniem turystów powinny być stolicami

Zobaczcie galerię 10 miast na świecie, które zdaniem turystów powinny być stolicami. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego to Ankara, a nie znany i podziwiany na całym świecie Stambuł nie jest stolicą Turcji? Jeżeli tak, to zobaczcie, jakie inne miasta zdaniem turystów powinny nosić miano stolic.

  • Nowy Jork – jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów nie tylko miast w USA, ale również na całym świecie. Nowy Jork, to marka sama w sobie, nikomu nie trzeba reklamować tego miasta. Jedno z największych i najważniejszych miast świata nie jest stolicą USA. Tętniące życiem miasto musiało ustąpić palmę pierwszeństwa spokojniejszemu Waszyngtonowi, który od 1790 roku jest stolicą Stanów Zjednoczonych.
  • Stambuł – największe i najludniejsze miasto w Turcji. Stanowi centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe tureckiego państwa. Jest też liczne odwiedzane przez turystów z całego świata, ze względu na swoje liczne atrakcje turystyczne i niezwykły charakter samego miasta położone gonad cieśniną oddzielającą Europę od Azji. Jednak Stambuł nie jest (już) stolicą Turcji. W 1932 stolicę do Turcji przeniesiono do Ankary.
  • Rio de Janeiro – karnawał, piękna plaża oraz miliony turystów, którym na myśl o Brazylii przychodzi do głowy miasto Rio de Janeiro. W oczach turystów to właśnie Rio de Janeiro powinno być stolicą Brazylii, a nie miasto Brasília, która pełni tę funkcję od roku 1960.
  • Kapsztad – drugie co do wielkości miasto położone w Republice Południowej Afryki. Kapsztad jest legislacyjną stolicą RPA. Stolica egzekutywą jest mniej znana Pretoria, natomiast sądowniczą stolicą RPA jest najmniej znane turystom miasto Bloemfontein.
  • Sydney – jest największym australijskim miastem. Jest wiodącym ośrodkiem finansowym, handlowym, transportowym i kulturalnym w Australii. Jest również jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Australii. Jednak nie jest stolicą, którą jest miasto Canberra leżąca ok. 300 km od Sydney.
  • Toronto – 5 mln Toronto, które jest największym miastem Kanady, jest ekonomiczną i kulturalną stolicą Kanady. Jest też jednym z najlepiej rozpoznawanych przez turystów kanadyjskich miast. Jednak to za mało żeby zostać stolicą Kanady, którą jest Ottawa.
  • Auckland – największe miasto Nowej Zelandii. Jednak nie jest stolicą tego państwa. Stolica Nowej Zelandii mieści się w mieście Wellington, które jest 6. Co do wielkości Nowej Zelandii.
  • Amsterdam – największe miasto Holandii musi dzielić miano stolicy z mniej znaną Hagą. Amsterdam jest stolicą konstytucyjną, natomiast w Hadze mieści się siedziba holenderskiego rządu, a miasto pełni funkcję stolicy administracyjnej.
  • Bombaj – największe miasto w Indiach. Jest również jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów indyjskich miast. Bombaj jest finansowym centrum kraju, a jego mieszkańcy mogą się pochwalić wyższym poziomem życia niż reszta narodu. Stolicą Indii od 1947 jest miasto Nowe Delhi, które leży w granicach administracyjnych miasta Delhi.
  • Marrakesz – jakie miasto oprócz Casablanki przychodzi Wam do głowy myśląc o Maroku? Zapewne Marrakesz. Jest to jedno z większych marokańskich miast, niezwykle piękne, z licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Jednak stolicą Maroka jest miasto Rabat, które pomimo swojej atrakcyjności i wpisania miasta na listę światowego dziedzictwa UNESCO nie jest szeroko znany turystom z całego świata.
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!