Najładniejsze francuskie miasta. Musisz je zobaczyć

Zobacz galerię 10 najładniejszych francuskich miast, które warto zobaczyć podczas zwiedzania Francji.

 • Awinion – położone na południu Francji miasto zachwyca swoją średniowieczną architekturą. DO największych zabytków Awinionu należy zaliczyć: wybudowany w gotyckim stylu Pałac Papieski (od XIV do XVIII wieku posiadłość na której stoi pałac była w rękach papiestwa), XIII- wieczną romańską katedrę Notre Dame des Domas, mury obronne miasta oraz pozostałość po XII-wiecznym moście nad Rodanem.
 • Cannes – położone na Lazurowym Wybrzeżu Cannes jest znane całemu światu ze względu na odbywający się tam corocznie festiwal filmowy, na który zjeżdżają się największe gwiazdy kina.
 • Chamonix – niezwykle popularny wśród turystów kurort położony w Alpach, przy granicy ze Szwajcarią. Modne miejsce przyciąga setki tysięcy narciarzy i alpinistów. Bliskość masywu Mont Blanc, idealne warunki do uprawiania sportów zimowych czyni Chamonix jednym z najbardziej znanych zimowych kurortów na świecie.
 • Biarritz – miasto leży przy granicy z Hiszpanią, a swoją popularność wśród turystów zawdzięcza bardzo dobrym warunkom surfingowym.
 • Strasburg – położony w północno-wschodniej Francji, jest głównym ośrodkiem gospodarczym Alzacji. To właśnie w Strasburgu znajduje się siedziba Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Turyści odwiedzają Strasburg ze względu na jego zabytkowe śródmieście (znajdujące się na liście UNESCO), oraz liczne kościoły – dzięki którym Strasburg nosił przydomek „miasta tysiąca kościołów”.
 • Lyon – położony w środkowo-wschodniej części Francji jest najstarszym miastem, które leży we Francji. Założony został przez Rzymian w 43 r. p.n.e. Dziś Lyon jest ważnym ośrodkiem finansowym, handlowym i naukowym. Największymi atrakcjami turystycznymi miasta, są: historyczna część miasta, tzw. Stary Lyon (od 1998 roku wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego), liczne muzea, liczne ruiny budowli rzymskich: amfiteatr, odeon, termy, akwedukt. Lyon jest także idealnym miejscem do oglądania budowli: romańskich, gotyckich, renesansowych, neoklasycystycznych oraz secesyjnych.
 • Saint Malo – jest to położona w Bretanii mała miejscowość portowa, otoczona murem obronnym. W przeszłości Saint-Malo stanowiło bazę wypraw, które wyruszały do Ameryki Północnej. W dniu dzisiejszym jest to znany kurort turystyczny.
 • Bordeaux – w przeszłości znane ze swoich znakomitych szkół. Dzisiaj miasto jest rozsławione przez produkowane w jego okolicy od VIII wieku doskonałe wino. To właśnie Bordeaux stanowiło ośrodek żyrondystów podczas Rewolucji Francuskiej.
 • Nicea – to razem z Cannes najbardziej znana francuska miejscowość położona na Lazurowym Wybrzeżu. Nicea jest bardzo popularnym ośrodkiem turystycznym i uzdrowiskowym we Francji. Z ciekawostek, warto dodać, że W Nicei znajduję się najwięcej po Paryżu miejsc noclegowych we Francji .
 • Paryż – stolica i zarazem największe francuskie miasto, Liczne zabytki, atrakcje turystyczne oraz klimat samego Paryża powodują, że jest on co roku odwiedzany przez około 30 mln. Turystów. Atrakcje, które powodują niezwykłą popularność Paryża wśród turystów to m.in.: wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Bazylika Sacre Coeur, Luwr, Muzeum d’Orsey, Pompidou, Pola Elizejskie, Montmartre oraz wiele, wiele innych.
statystyki

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!