« Powrót do artykułu

Przedsiębiorcy czekają na wspólne stanowisko organów w sprawie telemarketingu [OPINIA]

Przedsiębiorcy zlecający, jak również realizujący telemarketing nie są pewni, który organ oraz w oparciu o jaką wykładnię przepisów będzie kontrolował ich działalność. Powyższe wynika z równoczesnego prowadzenia przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej postępowań dotyczących art. 172 ust. 1 ustawy – Prawo telekomunikacyjne, w myśl którego na prowadzenie marketingu bezpośredniego przez telefon trzeba mieć zgodę osoby odbierającej.

telemarketing, telemarketerzy

żródło: ShutterStock

W ramach ewentualnej współpracy oba organy mogłyby zatem wydać np. wspólne stanowisko, w którego treści przedstawiłyby uznaną przez siebie wykładnię, jak również wskazały podział kompetencyjny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • emeryT(2019-08-20 14:45) Zgłoś naruszenie 10

    Nie po to płacę za telefon aby inni na mnie zarabiali. Nie cierpię telemarketingu czyli wciskania kitu. Jak coś potrzebuję to sam znajdę w sklepie albo przez internet.

    Odpowiedz
  • Mirka(2019-08-21 09:39) Zgłoś naruszenie 10

    Codziennie mam telefon od jakiegoś telemarketera. Maja w nosie wszystkie przepisy, dzwonią z różnych firm. Blokuje od razu, ale wciąż dzwonią nowi. Po co prawo, którego nikt nie przestrzega.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!