« Powrót do artykułu

O szkodliwości 5G: Od dziesięcioleci pływamy w oceanie mikrofal [WYWIAD]

Głównym czynnikiem ryzyka w związku z rozwijającą się telefonią nie jest promieniowanie, lecz sposób korzystania z urządzeń

5G

żródło: ShutterStock

5G

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • mam dość(2019-08-08 20:20) Zgłoś naruszenie 82

  Ja sugeruję następujące reformy. 1. Desmartfonizacja - zakazanie, zdelegalizowanie i nawet zniszczenie smartfonów - do produkcji pozostaną tylko zwykłe, nudne, nie ściągające uwagi komórki - mają służyć tylko do kontaktu krótka rozmowa/sms-y, większe i dłuższe spotkania ludzie mają odbywać realnie. 2. Deinformatyzacja - przywracanie papierowych dokumentów, bez pamiętania haseł i loginów - nikt nie będzie zakładnikiem systemów informatycznych. 3. Płatność gotówką ponad wszystko, jest to niezależność, a poza tym uważam tu także aby dostosować usługi typu rower miejski/hulajnoga do możliwości zapłacenia za nie gotówką. 4. Biometrie całkowicie zakazać( chyba, że zachodzi jakaś naprawdę szczególna potrzeba to wtedy można rozważyć zastosowanie, jednakże za zgodą obywatela) 5. Internet tylko w komputerach, na kablach/światłowodach w domach i miejscach pracy i nigdzie indziej - wi-fi powinno być eliminowane, zakazywane,, delegalizowane i nawet niszczone. 6. Sieć 5g i związany z nią internet rzeczy ostro i skutecznie zbojkotować, nie zgadzamy się na uszczęśliwianie nas na siłę, bez wiedzy, bez pytania nas o zdanie, o zgodzie nie mówiąc - nie ma miejsca na takie chore draństwo. 7. Facebook, Instagram - do kompletnego wyautowania - powinny otrzymać 6 miesięcy na usunięcie wszelkich danych o polskich użytkownikach, a po tym czasie ich domeny internetowe powinny zniknąć z Polski, zanim jednak cały proces by się rozpoczął użytkownicy powinni być poinformowani o tym fakcie stosownie wcześniej, żeby nikt nie był zaskoczony.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • IB(2019-08-08 17:45) Zgłoś naruszenie 84

  Myślcie tak dalej. I porównujcie światło do fal radiowych. Światło zatrzymuje się na skórze a RF wnikają w organizm. Światło też wywołuje raka, tylko na skórze bo głębiej nie wnika. Także nieuki myślą, że nic się złego nie dzieje ale dzieje się. Szkoda gadać.

  Odpowiedz
 • szafran(2019-08-08 18:05) Zgłoś naruszenie 55

  5G to mikrofale o niskim natężeniu, gdyby taki rodzaj mikrofal miał nam szkodzić to już dawno by zostało to udowodnione, ponieważ ten rodzaj fal nie jest żadną nowością w naszym otoczeniu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • evan(2019-08-09 11:07) Zgłoś naruszenie 44

  Obecna sieć 5G ma operować mikrofalami o krótkim zasięgu, w dużej częstotliwości. W dodatku będzie to promieniowanie niejonizujące, czyli takie które nam nie szkodzi. Proszę sprawdzajcie rzetelne info i nie dajcie się zmanipulować. Heretyków wokół jest wielu.

  Odpowiedz
 • golum(2019-08-08 14:59) Zgłoś naruszenie 49

  Uważam że sama sieć 5G nie jest dla nas szkodliwa, jeśli trzymamy się norm i promieniowanie jest zatwierdzone przez organizacje rządowe i pozarządowe to nie ma się czym zamartwiać.

  Odpowiedz
 • Newtone(2019-08-19 15:32) Zgłoś naruszenie 21

  Dobrze podsumowane, problemem jest moc, ale żeby komukolwiek zrobiła krzywdę musiałaby być tysiące razy wyższa.

  Odpowiedz
 • miklas(2019-08-20 14:21) Zgłoś naruszenie 10

  Fani teorii spiskowych zostali ładnie wyjaśnieni.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!