« Powrót do artykułu

Przełomowy wyrok dla branży call-center: Wydruk ze strony "kto dzwonił" nie dowodzi, że dzwonił telemarketer

Przedstawienie w sądzie wydruku ze strony internetowej pokazującego, że dzwonił przedstawiciel pozwanej spółki, to za mało, by uznać fakt za udowodniony. Uznał tak Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie w prawomocnym wyroku, który branża call-center uznaje za przełomowy.

call center

żródło: ShutterStock

Powód w apelacji argumentował, że przecież po wezwaniu do zaniechania naruszania jego dóbr osobistych oraz przeprosin pozwana spółka go przeprosiła. Miałoby to świadczyć o tym, że przyznaje ona, iż to właśnie jej pracownicy dzwonili.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Admo(2019-02-27 13:19) Zgłoś naruszenie 71

  Ten wyrok nie jest wcale taki dobry dla branży call center. Raz mogą zadzwonić, ale gdy nie wyrażę zgody nie mają prawa kiedykolwiek do mnie zadzwonić zgodnie z art.172 prawo telekomunikacyjne. Narażają się na karę do 3% przychodów i powództwo cywilne. W dodatku podczas tej samej rozmowy nie mają prawa przedstawić mi żadnej oferty marketingowej.Teraz jakoś ktoś zadzwoni poproszę go o nazwę firmy (zanotuje ją), poinformuję o braku zgody na marketing bezpośredni i konsekwencjach ponownego telefonu. Przypominam, że zaproszenie na pokaz to także marketing bezpośredni. Jak zadzwonią jeszcze raz zgłoszę sprawę do UKE, UKIK i UODO. Nie mam zamiaru z nimi dyskutować.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • i tyle w temacie oszustów(2019-02-26 23:47) Zgłoś naruszenie 50

  Ja takim od razu dziękuję a ich numer daję do wykazu "nie odbierać"....

  Odpowiedz
 • j.(2019-02-28 21:47) Zgłoś naruszenie 40

  To jest zabawa w ciuciubabkę. Niby nie wolno dzwonić do nas i np. zapraszać na tzw. "pokaz" bez naszej zgody, a jak dzwonili, tak dzwonią, takiej zgody przecież nie mając. Ja uważam, ze w ogóle tego typu "usługi" powinny być zdelegalizowane i tyle. Zadzwoniłeś i nagabywałeś na zakup czegoś, albo zapraszałeś na "bezpłatne badania" itp. ? Namierzą cię i poniesiesz taką karę, że ci się odechce na zawsze biznesu! A tak, to niby jest to zabronione bez naszej zgody, a firmy z tej dziwnej branży wynajdują różne luki w prawie i mają się dobrze. Ja po prostu, gdy do mnie zadzwonią, przerywam rozmowę i wszystkim radzę to samo!

  Odpowiedz
 • lot(2019-04-01 21:07) Zgłoś naruszenie 00

  Ale dla firm telekomunikacyinych jest dobrze ze jest ruch w sieci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!