« Powrót do artykułu

Mieszkańcy okolicznych wsi nie chcą przyłączenia do Opola. Zapowiadają walkę "do końca"

W Dobrzeniu Wielkim wojna. W Dąbrowie gminna żałoba. Prószków szykuje się do walki za Winów, a Komprachcice robią transparenty na wrześniowe protesty. Mówi się o procesie sądowym, kolejnych blokadach ulicznych, a od czasu do czasu padają nawet słowa o zabraniu w odwecie jednej z dzielnic Opola.

Michał Seemann z Wrzosek od kilku miesięcy przygotowuje akcje protestacyjne, nawołujące do pozostania w Dąbrowie

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Michał Seemann z Wrzosek od kilku miesięcy przygotowuje akcje protestacyjne, nawołujące do pozostania w Dąbrowie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • qaduq(2016-08-15 19:54) Zgłoś naruszenie 80

    Jaki pan, taki kram. Zadziwiające jedynie, że nie uwypukla się podanej przez niedopatrzenie informacji, że przyłączone 12 wsi to zwiększenie budżetu Opola o 20 milionów z podatków. Naiwni sądzą zapewne, że to bogaci rolnicy wnoszą wiano. Prawda jest bardziej prozaiczna. Pani premier powinna zażądać dokładnej mapy owego wianuszka z zaznaczeniem obiektów handlowych i usługowych tam zlokalizowanych i przynoszących profity. Ów wiceminister powinien wylecieć natychmiast za świadome wprowadzenie Rady Ministrów i samej premier w błąd, a dzielny burmistrz również powinien zostać zawieszony za wrogie działanie przeciwko sąsiednim gminom.Inaczej będzie to piękna pokazówka dla wiejskich i małomiasteczkowych samorządów, co ich czeka po kolejnych wyborach, które maja zakończyć przejęcie władzy w lokalnej Polsce. Czy znowu ma się sprawdzić, że przed szkodą i po szkodzie Polak jest głupi?

    Odpowiedz
  • Michaś(2016-08-15 21:50) Zgłoś naruszenie 10

    A Województwo Opolskie należy bezwzględnie zlikwidować jako siedlisko mniejszości germańskiej, bo za maluczką chwilkę przegłosują akces do Bundesrepublik Deutschland!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!