« Powrót do artykułu

Nowa ustawa dot. elektrowni wiatrowych: Ochroni mieszkańców czy uniemożliwi budowę?

Don Kichot by się ucieszył z nowej ustawy z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz.U. poz. 961), wchodzącej w życie 16 lipca br. Jeśli to nie jest całkowite zwycięstwo nad panoszącymi się coraz intensywniej w krajobrazie białymi wirującymi skrzydłami, to olbrzymi sukces na pewno. Z pewnością ustawa sparaliżuje prace nad farmami wiatrowymi, które dopiero miały powstawać.

Farma wiatrowa

żródło: ShutterStock

1256 ha – taką minimalną powierzchnię powinien mieć plan zagospodarowania przestrzennego, zakładając, że wiatrak ma 200 m wysokości

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • azg(2016-07-09 10:26) Zgłoś naruszenie 20

    Tylko u nas robimy problem w Kopenhadze niedaleko bloków mieszkalnych stoją wiatraki i nikt z tego powodu sie nie burzy - dlaczego?

    Odpowiedz
  • Polka(2016-07-08 14:22) Zgłoś naruszenie 03

    No dobrze a co z tymi wiatrakami - trumnami które już wirują niebezpiecznie w powietrzu nad głowami sasiadów pracujących na polu i migających na okna sasiednich domów. w odległości 300metrów lub mniej. Czy jest na to jakiś paragraf.???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!