« Powrót do artykułu

PiS chce zniżek dla dużych rodzin za wywóz śmieci

Projekt nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny dotyczy zwolnienia - w całości lub części - dużych rodzin w opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Decyzje o zwolnieniu miałaby podjąć rada gminy. Ustawa miałaby wejść w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.

śmieci

żródło: ShutterStock

PiS proponuje zniżki dla dużych rodzin za wywóz śmieci

statystyki

Komentarze (8)

 • iwonka(2015-06-08 18:17) Zgłoś naruszenie 20

  IG, kobieto z dwójką. Zawsze możesz mieć jeszcze trzecie i wtedy będziesz miała dostęp do tych niesamowitych ulg przysługujących rodzicom z trójką. Też jestem za tym, żeby jak najmniej zabierać w podatkach. I oczywiście trzeba też roztropnie planować rodzinę. Ale musisz sobie uświadomić, że fortuna kołem się toczy i może być sytuacja, że nie będziesz mogła wykarmić tej dwójki, którą masz, czego nie życzę. Czy wtedy będziesz żałować, że masz dwójkę a nie jedno? Napisałam, że wg mnie niesprawiedliwe jest, żeby większe rodziny nie płaciły za śmieci. Niech płacą ale może mniej? Ja np. płace teraz za rodziną 2+3 - 70 zł, bo u nas liczą od zużycia wody. Najciekawsze jest to, że często rodzicom z trojką i więcej dzieci złorzeczą ci, którzy sami chętnie mieliby też trójkę ale wolą sobie żyć wygodniej z 1 lub 2 dziećmi. Zauważ, że ci z trójką płacą tez wyższe podatki z tego tytułu, że mają to trzecie. To jest m in. wysoki w Polsce podatek VAT, który jest we wszystkich produktach i im więcej osób w rodzinie jest, tym wyższy podatek ona płaci. To jest prawie ćwierć ceny każdego produktu. Te śmieszne zniżki nie są w stanie tego zrekompensować.

  Odpowiedz
 • wontadziks(2016-10-28 23:17) Zgłoś naruszenie 21

  a g... mnie obchodzi ile majo dzieckow ja tez musze placic

  Odpowiedz
 • Greg(2015-09-11 17:32) Zgłoś naruszenie 12

  Na tym polega "Prawo i Sprawiedliwość" w Polsce. Nieważne ile śmiecisz, to władza ustala odgórnie komu się należy za darmo a kto będzie płacił podwójnie. Nietrudno się domyślić że wkrótce wpadną na podobne "pomysły" odnośnie pozostałych opłat za mieszkanie, cen w sklepach, cen za tankowanie na stacji itd.

  Odpowiedz
 • IG(2015-06-08 09:05) Zgłoś naruszenie 11

  Czyli ma za nich zapłacić ktoś inny? Wielodzietni nie będą płacić a tacy młodzi na dorobku lub rodziny z dwójką dzieci zapłacą więcej, bo gmina z własnych pieniędzy różnicy nie pokryje. Jak ktoś nie ma kasy na utrzymanie rodziny to niech sie nie rozmnaża...

  Odpowiedz
 • iwonka(2015-06-08 11:42) Zgłoś naruszenie 00

  IG, czlowieku z kasa. Skad wiesz, ze bedziesz mial kase za 5 czy 10 lat? Majac 2 dzieci mozesz stracic prace i juz nie masz kasy, madralo. A poza tym, ja mam 3 dzieci i uwazam, ze zwolnienie z oplat powinno byc czesciowe, bo to nie jest sprawiedliwe spolecznie, zeby duza rodzina nie placila w ogole za smieci.
  Przepraszam za brak polskich znakow.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-06-08 08:57) Zgłoś naruszenie 01

  Nie zniżki , tylko śmietniki trzeba postawić .
  A opłaty za śmieci - są już w podatku od nieruchomości !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • IG(2015-06-08 13:46) Zgłoś naruszenie 01

  Iwonko, kobieto z trójką dzieci - dlaczego o braku odpłatności lub bardzo dużej bonifikacie ma decydować ilość dzieci? Mam ich dwoje, bo tylko na tyle mnie stać. Nie mam dodatkowych zniżek (nie jesteśmy dużą rodziną), nie dostaję więcej pieniędzy ze skarbówki, niż tam włożyłam w podatkach. Za bardziej sprawiedliwy uważam system bez ulg i odliczeń, ale za to z niskimi podatkami. Nie można ludzi karać za to, że starają sie zarobic na swoje potrzeby. Nie mam wiele kasy - ot tyle żeby przeżyć bez szaleństw czy większych radości. Gdyby Państwo zechciało zabierać mi mniej w podatkach miałabym zapewne jeszcze jedno czy dwoje dzieci więcej. Niestety podatki bedą rosnąć żeby dać tym którzy lubią wyciągać ręce po kasę spadającą z nieba.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!