Prawie 2 mld zł na tramwaje i kolej: UE sfinansuje modernizację miejskiego transportu

- Polska dostanie miliony euro na poprawę transportu miejskiego. Wyda je w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Poznaniu. Inwestycje poprawią warunki podróży – zwiększy się jej komfort, a czas przejazdów będzie krótszy. Przedsięwzięcia realizowane są w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Ich całkowity koszt to ponad 1,8 mld zł. W praktyce oznacza to kilkadziesiąt nowych tramwajów i pociągów.

Most kolejowy, Savonlinna, Finlandia

żródło: ShutterStock

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy narzekają na komunikację w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Poznaniu. Komisja Europejska przeznaczy około 300 milionów euro z Funduszy Europejskich na modernizację transportu publicznego w tych miastach. Zgodnie z projektem, dofinansowanie ma poprawić jakość komunikacji, a także poprawić ochronę środowiska oraz sprawić, że miejski transport będzie przyjaźniejszy dla seniorów i niepełnosprawnych. Co to oznacza w praktyce?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!