« Powrót do artykułu

Podwyżki cen za wywóz śmieci. Samorządy dopłacą do makulatury

Książki, gazety i tektura, jeszcze kilka miesięcy temu z zyskiem oddawane do papierni, teraz obciążą gminne systemy gospodarki komunalnej. Podobnie jest z innymi odpadami.

Śmieci. Odpady

żródło: ShutterStock

Problemy w skali kraju są podobne: rosnące ceny energii, wyższe koszty pracy, większe ilości odpadów, a także coraz trudniejsza sytuacja na rynku surowców wtórnych spowodowana – jak podkreślają eksperci – między innymi brakiem instalacji przystosowanych do pięciofrakcyjnego modelu segregacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • polly(2020-02-18 15:39) Zgłoś naruszenie 20

  Cementownie to najlepszy utylizator odpadów, ale nie ma co dziwić, że odbiór odpadów jest coraz droższy, bo coraz więcej wynosza koszty ich utylizacji. Do czasu uznania przez UE praw cementowni do emisji CO2 jako przemysłu energochłonnego, nie ma co liczyć na poprawę.

  Odpowiedz
 • Franek(2020-05-09 08:12) Zgłoś naruszenie 10

  Podwyżka za wywóz śmieci teraz jak ludzie stracili pracę i co jest podejrzane to paliwo do samochodów wywożących śmieci staniało. W miastach powstaje coraz więcej firm zajmujących się ekologią ale nie widać efektów ich pracy a prezesami tych firm są znajomi i rodzina pracowników urzędów miast i powiatów. Fikcja a nie ekologia bo jedynym efektem ich pracy są właśnie podwyżki za wywóz nieczystości a korupcja w przetargach kwitnie w najlepsze.

  Odpowiedz
 • Dolejlama(2020-02-13 12:48) Zgłoś naruszenie 10

  Segregacja i recycling to rozwiązanie połowiczne. Nic nie dadzą jeśli na górze łańcucha pokarmowego nie zmieni się (a raczej nie zostanie wymuszona zmiana) filozofia producentów vide: nadmiar i komplikacja opakowań.

  Odpowiedz
 • NN(2020-02-17 13:45) Zgłoś naruszenie 00

  No i powód nr 1 - idiotyczne przepisy, które wymuszają na firmach pozyskanie nowych decyzji, wniesienie finansowych zabezpieczeń, monitoring oraz obsługę BDO - utrudnia to lub wręcz uniemożliwia pracę recyklerom, którzy hurtowo zwijają działalność. Co za tym idzie - brak odbiorców na rynku powoduje wzrost cen.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!